Przed sesją absolutoryjną Rady Miejskiej

Podczas czwartkowego, wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej najdłużej dyskutowano nad wyborem metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wysokością tej opłaty oraz propozycją zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Gołdap.

 

 

W posiedzeniu uczestniczyło ośmioro radnych: Wioletta Anuszkiewicz, Monika Wałejko, Zofia Syperek, Wojciech Hołdyński, Zdzisław Janczuk, Zbigniew Makarewicz, Zbigniew Mieruński i Józef Wawrzyn. W trakcie dotarła radna Janina Pietrewicz.

Było to spotkanie poprzedzające sesję absolutoryjną, zatem opiniowano między innymi: sprawozdanie finansowe, „Raport o stanie gminy” i absolutorium. Nad „Raportem o stanie gminy” i absolutorium prawie nie było dyskusji. Sześcioro radnych oba projekty uchwał zaakceptowało, dwoje wstrzymało się od głosu.

Radni jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali emisję obligacji w kwocie 10 mln. Jak czytamy w projekcie uchwały: „Emisja obligacji w 2020 roku będzie przeznaczona na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Gołdap oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.”

http://bip.goldap.pl/files/files/Projekt_uchwa%C5%82y_emisja_obligacji.pdf

Do projektu uchwały dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi wniesiono poprawkę (wnioski radnych – Zbigniewa Mieruńskiego i Zbigniewa Makarewicza). Proponowana opłata (i zniżka za kompostowanie odpadów) nie będzie dotyczyła właścicieli nieruchomości (jak było w projekcie), ale konkretnych osób. Podczas dyskusji radny Wojciech Hołdyński zaproponował, by bardziej zintensyfikować w gminie działania edukacyjne związane z gospodarowaniem odpadami.

Sesja absolutoryjna odbędzie się 7 lipca i rozpocznie się o 13.00.

Program sesji i projekty uchwał znajdziemy klikając na ten link:

http://bip.goldap.pl/pl/1401/28142/xxiv-sesja-rady-miejskiej-w-goldapi-odbedzie-sie-w-dniu-7-7-22-r-.html

Mirosław Słapik

 


Aktualności

Powiązane artykuły

22 komentarzy do “Przed sesją absolutoryjną Rady Miejskiej

 1. Anonim

  Kolejne obligacje?

 2. Ściemniacz Muchomor

  Tak czytam i oczom nie wierzę!
  To żaden raport tylko kolorowanka zapełniona treściami i zdjęciami z lat poprzednich i informatora. Żaden to raport (roczne podsumowanie)strategia, pomysł na zbliżający się kryzys (z wyjątkiem obligacji) i żadne wnioski z działalności nie zostały w nim przedstawione. Jaki mamy cel i do czego dąży władca pierścienia?
  Po czymś takim prosimy o zaprzestanie wydawani informatora za nasze podatki.
  Ps. Zabrakło w tym wydaniu informacji o ilości postawionych wiat i modernizacji floty służbowo-prywatnych pojazdów (czarna wołga i ekstra szybkie hulajnogi sztuk 2), oczywiście zakupione dzięki kreatywnej księgowości permanentnych zmian planów i prognozy budżetu gminy.

  1. Elżbieta

   Niezależnie od tego w co wierzycie, to w demokracji rządzi większość.
   A wasza garstka ( 5-7 osób), skupiona wokół guru ideowego chce na siłę zmienić Gołdap. Ogarnijcie się. Cały czas pretensje i roszczenia, a to susza, a to że wody za dużo. No i wasz ulubiony argument, czemu dzieci na wioskach mają boiska? No czemu, ale po co im te wiaty w Kolniszkach czy Górnym.

   I coś z naszego miejskiego placu.
   Spotkało się dwóch przedsiębiorców z branży turystycznej na placu pod gminą. Jeden mówi do drugiego, ” …. jak burmistrz nie umorzy mi podatków, to będę musiał z interesu się wycofać, ….” itd. A stoją przy autach prawie za 500 000 pln każde. Hipopotam, nie hipokryzja 🙂
   Chłostajcie mnie swoimi minusami.

 3. Elżbieta

  To nieładnie tak szkalować urząd na forach internetowych. Plując jadem i tryskając żółcią niczego nie zmienisz. Przyjdż do urzędu, w godzinach pracy a wnet rozwiążemy Twój problem. Nie musisz się nas bać czy wstydzić. Zawsze w miłej atmosferze przy kawie możemy porozmawiać o tym co i gdzie Cię boli.

  1. Wacław

   Elżbieto Ty nawet nie potrafisz tego wyjaśnić na forum wiec indywidualnie polegniesz na każdym pytaniu. Zacznij od siebie, spójrz w lustro. Sumienie ciebie gryzie? Ściernisko coraz bliżej. Klęska coraz bliżej a wtedy to następcy rozliczą te kiwania mieszkańców za ich ciężko wypracowane pieniądze. Lista już jest i ty na niej jesteś.
   Ps. Do urzędu? A już otwarty, czy na zdalnym? Do skrzyneczki wrzucę moje prośby, albo za wycieraczki czarnego pojazdu 🙂

   1. Elżbieta

    W piątkę tworzycie tutaj kółko wzajemnej adoracji. Nikt poza wami tu nie zagląda. Wystarczy popatrzeć na oceny wpisów. Chcecie coś zmienić? Były wybory, będą kolejne, zarejestrujcie komitet i biegiem po władze. Robieniem burzy w szklance wody nic nie zmienicie. Tak szczerze, to żal mi was.

    1. Zygmunt

     Najlepsze że ty Elżbieto zaglądasz , to nas wyborców cieszy, warto widzieć swoje blefy i błędy prawda?

     1. Na portal według statystyk jest co najmniej 1000 wejść dziennie (niebawem opublikujemy zrzut), zatem i ten „nieszczęsny” wpis pewnie odwiedziło trochę więcej niż pięciu internautów…:-):-):-)

 4. Gminny informator

  Może warto dodać jakie są proponowane stawki Urząd i Burmistrz proponuje stawkę 23 zł od osoby i zwolnienie za kompostownik 5 zł od gospodarstwa domowego. Radny Mieruński przedstawił obliczenia z których wynika, że wystarczy 20 zł od mieszkańca i zwolnienie 5 zł od mieszkańca za kompostownik. Zwolnienie dotyczy osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Stawkę 5 zł obniżki od mieszkańca zaproponował też Radny Makarewicz. Ostateczne decyzje zapadną 7 lipca.

 5. Gołdapiak

  Wiecie co. Zmieńmy wreszcie tych niedorzecznych ludzi, którzy rządzą, a bardziej to marnują szanse rozwojowe naszego miasta. Wszyscy przecież to widzą i wiedzą – najpierw prywata i „sami swoi” potem coś tam, coś tam … miasto i gmina. Nie czekajmy jeszcze tych trzech lat w jałowym trwaniu. Ci ludzie prowadzą nas na manowce.

 6. ktos

  Kolejne ogłoszenie o konkursie na wolne stanowisko urzędnicze ds PROMOCJI! oczekiwania wobec zainteresowanych to wystarczy wykształcenie średnie i nie trzeba znać języków obcych! Dokąd zmierza urząd z taką kadrą? obsługa wiejskich festynów? Gołdapianie- za rządów obecnego włodarza nie zajedziemy daleko, a wręcz się cofamy!

 7. Pełne KORYTO

  Maksymalna stawka za wodę, do oporu prawdopodobnie podniesione stawki za śmieci no i proszę państwa kolejne obligacje gratuluję wyboru Szanownego Pana Burmistrza. Czyli 25 milionów długu w sumie zaciągnie nasz cudowny Burmistrz, który podczas pierwszych wyborów był zdecydowanym przeciwnikiem obligacji. Nie mogę nadziwić się radnym kolejne zadłużenie, dalej nie wyjaśnione samochód za prawie 200 tyś na WŁASNOŚĆ, wycieczka na koszt podatników do Chin dalej nikt nie wie po co i na co i ile to kosztowało. Informatyzacja utopiona, zakład przyrodoleczniczy utopione dodatkowe miliony! Droga w Galwieciach nie wyjaśniona i nic z tym się nie robi. Park miejski porażka. W planach zmiana pomnika za nie małą sumę. Kasa wg. mnie idzie na lewo i prawo, kto za to płaci ?
  Wiwat Wiaty, Wiwat Burmistrz, Wiwat Rada, Wiwat Podwyżki ! ,,Ciąć,, Podatnika!
  Dobrze że Ci radni z powiatu którzy są *ludźmi Burmistrza nie pojawiają się na sesjach i nie udzielają się bo tak jak ich Burmistrz by zadłużali wg. mnie powiat. Mam nadzieję że powiat nie podda się.
  Panie Burmistrzu gdzie Szpital z Radia 5.
  Brawo! Brawo! Brawo! Płaczcie i Płaćcie! Najważniejsze jest pełne ,,koryto,,.
  Państwo radni ja podatnik nie mogę się nadziwić – czy wy nic nie widzicie?
  To może 15 milionów w obligacjach zamiast tych 10 – będzie nowy zastępca kasa będzie potrzebna?

 8. Bazyli Reszka

  Gdzie podziewało się czworo radnych? Usprawiedliwieni, czy nie? Brak informacji. Piąta radna (Beata Otto ) już nie jest radną – więc usprawiedliwiona, szósta (Krystyna Sadowska) – nic nie wiadomo od prawie dwóch lat, nie wiadomo też na co czeka pan przewodniczący w jej sprawie. Już dawno powinien to wyjaśnić i planowane dowybory powinny dotyczyć dwóch mandatów, nie jednego.

 9. Mira Kubasińska

  „Nad „Raportem o stanie gminy” i absolutorium prawie nie było dyskusji. ”
  Zrozumiałe. Przecież żeby dyskutować, zadać pytanie, wcześniej trzeba by dokument przeczytać. A z tym już gorzej.

 10. Andrzej

  Wszystkich zapraszam na sesję 7 lipca br.Będzie się działo.Mam informacje o Chinach ,wykorzystywaniu samochodu służbowego do celów prywatnych przez Burmistrza i wielu innych kwestiach.W mojej ocenie Rada Miejska jest w 100 % do wymiany więc będę inicjował referendum.Przy okazji trudno nie wspomnieć o powiecie ,szpitalu i obstrukcji radnych.Katastrofa.

  1. Powiew

   Panie Andrzeju. Jak pan się weźmie za referendum celem odwołania burmistrza i rady miejskiej, co samo w sobie jest słuszne, to więcej niż pewne, że będzie to klapa. Niech pan lepiej przekaże tę inicjatywę ludziom poważniejszym i rozsądniejszym.

   1. Zula

    Referendum – TAK! Andrzej – NIE!

  2. Liszka RT

   Na Sesję 07 lipca zaprasza przede wszystkim przewodniczący Rady, nie człowiek, który chce na swoich publicznych krzykach zbić swój „drobny kapitalik” przed dowyborami. Sądzę, że mieszkańcy jeśli przyjdą to raczej na widowisko z którego będzie kupa śmiechu, i osądzą krzykacza w dowyborach prawidłowo.

 11. Andrzej

  Powiew powinien dopisać jeszcze ,że odważniejszym jak on/ona sam ukrywający się za anonimowym nickiem. Pochwal się ile razy wystąpiłeś na sesjach,ile złożyłeś wniosków i co zrobiłeś dla gołdapian,ale nie anonimowo tylko z nazwiska i imienia, jeśli je masz. ?
  O takich wieszcz pisał „pełno nas, a jakoby nikogo nie było”.
  Szkoda ,że redaktor kasuje moje niektóre komentarze i z jakiego powodu ?
  Jeszcze jedno ad vocem Powiewowi.Chętnie przystąpię do twojej grupy ,rozsądnych i poważniejszych jeżeli ją utworzysz.Nie mam ambicji żeby
  stawać na czele grupy referendalnej,ale skoro ty masz to proszę ujawnić swoje plany i nazwisko i myślę ,że cel uświęci środki i staniemy w jednym szeregu.
  Andrzej Tobolski

 12. Polonista

  „Pełno nas, a jakoby nikogo nie było”
  Niech się pan zlituje. Przecież to dotyczyło zupełnie innej sytuacji.
  Jeśli się coś cytuje, to z sensem. Kochanowski w Trenach opłakiwał śmierć swojej córki, a nie czy ktoś występuje na sesji. Płakać się chce
  O tempora o mores. Panie Tobolski. Jak pan już musi, to niech pan pozostanie przy swojej pasji. Do tego już pan niestety nas przyzwyczaił.
  Ale odczep się pan od Kochanowskiego. Albo przeczytaj pan uważnie „Wesele” Wyspiańskiego
  „ale Świętości nie szargać,
  bo trza, żeby święte były,
  ale Świętości nie szargać:
  to boli”
  Zostaw nam pan chociaż Jana z Czarnolasu. Nie zasłużył, by ktoś Go bez sensu szargał w internetowej pyskówce. I śledź pan, śledź. To pan lubi. Chociaż nie potrafi. Znawca literatury się znalazł. I mimo, że to nie przystoi powiem. Odczep się pan od naszych wieszczów do jasnej cholery. A jakby się pan obraził, to też klasyk. O wróbelkach 🙂

 13. Andrzej

  Polonisto Marku. Uzurpujący sobie prawa i decyzje, kto i kiedy i w jakich okolicznościach może używać czy przytaczać frazy naszego wieszcza.
  Odczep się pan do jasnej cholery ode mnie,a jeżeli już chcesz wtrącić swoje moralitety to pod własnym nazwiskiem „tchórzu” .
  Nienawiść i chęć zemsty na mnie za utraconą władzę absolutną wypaliła ci resztki rozumu, wypłukanego przez dziesięciolecia alkoholem.
  Wiem ,że zniżam się w tym momencie do twojego i tak niskiego poziomu,ale oświadczam,że nie wykonam żadnego twojego polecenia choćbyś tupał swoimi krótkimi nóżkami jak rozkapryszony dzieciak.

  1. Powiew

   Andrzej, w swoich nerwowych komentarzach jesteś po prostu żenujący. I ty chcesz podjąć inicjatywę referendalną? Może wcale nie o to chodzi? Może chodzi o coś zupełnie przeciwnego? Tak mniej-więcej – mówię jedno – robię drugie. Coś w tym może być. Pozdrawiam.