Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń jest bardzo pomocny dla wielu osób, które unikają tzw. pętli zadłużenia. Nie należy obawiać się takiego zobowiązania, dlatego że kredyt konsolidacyjny jest znacznie wygodniejszy, niż wiele zobowiązań w różnych instytucjach finansowych.

 

Kredyt konsolidacyjny online bez zaświadczeń polega na połączeniu wszystkich naszych zobowiązań w jeden kredyt. Bank bądź instytucja finansowa, taka jak parabank, udziela nam kredytu, za pomocą którego możemy spłacić inne pożyczki online. Odbywa się to na dwa sposoby – bank przyznaje nam kwotę kredytu, która trafia do naszych wierzycieli lub bank po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku wysyła pieniądze na podane przez nas konto bankowe. W drugim przypadku kredyt nam udzielany teoretycznie możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń ma uproszczoną procedurę jego przyznawania. Aby go uzyskać nie musimy dodawać do wniosku zaświadczenia od pracodawcy o naszym zatrudnieniu. Firma pożyczkowa bądź bank nie sprawdza również u pracodawcy, czy faktycznie u niego pracujemy. Ważne jest za to nasze własnoręcznie podpisane oświadczenie o zarobkach.

 

Jakie warunki ma kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń?

Mimo, że kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń ma znacznie mniej formalności, nadal musimy pamiętać, że aby go otrzymać, należy spełnić dane warunki. Przede wszystkim wszyscy, którzy chcą skonsolidować swoje zobowiązania w jeden kredyt, muszą być obywatelami polskimi oraz mieć ważny dowód osobisty. W przypadku kredytu konsolidacyjnego bez zaświadczeń, nie musimy okazywać naszej umowy o pracę, czy umowy zlecenia. Pożyczkodawca również nie dzwoni do naszego pracodawcy. Ważne jest wypełnienie wniosku, w którym podajemy nasze dane osobowe, w tym numer dowodu tożsamości, adres zamieszkania oraz numer telefonu i konta bankowego. Kredyt konsolidacyjny online bez zaświadczeń sprawia, że szybko otrzymamy wszystkie środki na nasze konto, bez dokumentów poświadczających nasze zarobki. Do wniosku dokładamy jedynie jako dokument nasze własne oświadczenie, w którym podajemy nasze zarobki oraz przybliżone wydatki, związane z innymi zobowiązaniami oraz codziennym życiem. Czasem wniosek, jaki wypełniamy chcąc otrzymać kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń, musi posiadać odpowiednią klauzulę, że wszystkie dane dotyczące naszych aktualnych zarobków są prawdziwe. W innym wypadku za podanie nieprawdziwych danych możemy spodziewać się kary grzywny.

 

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o dochodach a BIK

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o dochodach nie jest jednoznaczny z tym, że bank, który nam go udziela nie sprawdzi naszych danych w bazach BIK, czy ERIF. Przy kredycie konsolidacyjnym ważne jest sprawdzenie takich baz jak BIK, czy ERIF. Bank pomija część formalności przy staraniu się o kredyt, co sprawia, że łatwiej nam uzyskać taką pomoc finansową, jednak nie może zrezygnować ze wszystkich analiz. Dzięki temu bank sprawdza, czy jesteśmy wypłacalni. Bazy BIK odnotowują wszystkie spóźnienia w spłacie rat, ale również pożyczek. Takie adnotacje pozwalają szybko przeanalizować naszą sytuację finansową. Parabanki również często sprawdzają, czy jesteśmy w BIK, czy też nie. Eliminują tym samym osoby, które starają się o kredyt konsolidacyjny, ale mogą być niewypłacalne.

 

Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego bez zaświadczeń o dochodach?

Taki kredyt pozwoli nam połączyć kilka kredytów w jeden, co z kolei znacznie ułatwi nam zarządzanie naszymi domowymi finansami. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach pozwoli nam również pozbyć się najważniejszych i najpilniejszych długów, by nie musieć spłacać później problematycznych odsetek. Kredyt bez zaświadczenia o dochodach ma wyższe RRSO niż np. kredyt gotówkowy oraz rzadziej można bezpłatnie przedłużyć jego spłatę, ale pozwala on na bardzo szybkie pozbycie się nadmiaru zobowiązań. Aby go otrzymać nie musimy odwiedzać placówki banku. Dzięki odpowiedniemu wnioskowi online, wszystkie formalności załatwimy przez nasz komputer lub tablet. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty oraz dostęp do Internetu. Pieniądze zostaną przelane na nasze konto bankowe w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych lub zostaną przekazane naszym pożyczkodawcom.

Uproszczone formalności są bardzo dobrym rozwiązaniem na uzyskanie pomocy finansowej przez osoby, które nie mają stałej pracy, ani stałego dochodu. W tym wypadku brane są pod uwagę takie dochody, jak comiesięczne wpłaty na konto z ZUS, czy także dochody z umowy o dzieło. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o dochodach mogą uzyskać również osoby młode, które dopiero zaczynają szukać swojego miejsca na rynku pracy i nie mają jeszcze stałej umowy z pracodawcą.


Aktualności

Powiązane artykuły