Domki ogrodowe – znacznie więcej niż tylko szopy narzędziowe

domek-ogrodowy-3

Producenci domków ogrodowych od pewnego czasu odnotowują duży wzrost zainteresowania ich produktami. Polacy coraz częściej decydują się na umieszczenie domku ogrodowego w swoim otoczeniu. Skąd wzięła się ta popularność, dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? O tym opowiada dyrektor firmy Eko Architektura – Przemysław Balcewicz.

Domki ogrodowe – zastosowania

– Zainteresowanie domkami ogrodowymi w naszym kraju wciąż rośnie. Skąd się bierze i dlaczego Polacy zakochali się w tym rozwiązaniu?

Jest bardzo wiele różnych powodów dla których domki ogrodowe cieszą się tak dużą popularnością. Niektórzy decydują się na nie ponieważ nie mają miejsca na trzymanie narzędzi w domu lub garażu, a część osób chce w ten sposób polepszyć wygląd swojego ogrodu. Co ważne, część naszych klientów kupuje domki i chce zrobić w nich coś w rodzaju warsztatu lub przestrzeni do pracy. Znam nawet przypadki w których w domku ogrodowym powstała siłownia lub biuro. Nasza firma oferuje duży wybór projektów, więc w ofercie bez problemu klienci znajdą zwyczajne domki narzędziowe, ale również letniskowe, całoroczne, a nawet sauny. Jesteśmy otwarci na indywidualną współpracę z każdym klientem, więc jest możliwość stworzenia tego, o czym kupujący naprawdę marzy. Jest to świetne rozwiązanie, które nie dość, że jest bardzo funkcjonalne, to dodatkowo wspaniale wygląda. Dodatkowo klientów zachęca do tego krótki czas realizacji i szybka dostawa. Takiego budynku nie wznosi się miesiącami. Domek jesteśmy postawić w ciągu weekendu.

Zdrowie i ekologia

– Mówi się, że drewniane domki ogrodowe są ekologiczne i…. zdrowe. Co to oznacza?

Badania wykazały, że im lepsza jakość powietrza tym lepsze samopoczucie każdego z nas. To oczywiste, że przebywając w domku stworzonego w całości z drewna będziemy wdychać wydzielające się z niego olejki eteryczne. Niektórzy kupują je w sklepach lub aptekach, a inwestując w domki ogrodowe naszej firmy można mieć to w cenie. Co jeszcze? Mogę bez problemy wymienić kilka zalet takich domków.

  • Udowodniono, że drewno nie wywołuje reakcji alergicznych, a dodatkowo jego widok świetnie wpływa na stan psychiczny, więc po kilku minutach przebywania w takim pomieszczeniu każda osoba będzie czuła się uspokojona i wypoczęta.
  • Nasze domki mają również wspaniały system utrzymania wilgotności powietrza. To zasługa drewna, ponieważ jest ono w stanie utrzymać idealny balans wilgoci w pomieszczeniu. Jeżeli będzie ona zbyt duża, to drewno ją pochłonie, a następnie zwróci. Tym samym dom sam wie jaka wilgotność jest dla nas najlepsza i zapewnia jej idealny stan.
  • W przypadku domków ogrodowych, które często są magazynem na narzędzia lub inne materiały możemy obawiać się o kurz. To niepotrzebne, ponieważ ten nie będzie się tam unosił. To również jest udowodnione. Każdy dom drewniany zapewnia elektrostatyczność i to właśnie dzięki temu zjawisku kurz nie będzie unosił się w powietrze.

Oferta firmy Eko Architektura

– Na co zwrócić uwagę przy zakupie domku ogrodowego? Który będzie najlepszy?

Aby odpowiednio wybrać domek ogrodowy należy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Po pierwsze musimy wiedzieć po co nam taka budowla. W domkach ogrodowych – jak już wspominałem, klienci mogą zrobić wszystko. Może to być miejsce do pracy, siłownia, domek letniskowy lub zwyczajny domek na narzędzia. Tak naprawdę klientów ogranicza tylko ich wyobraźnia. W ofercie firmy Eko Architektura znalazły się różne modele. Musimy wiedzieć ile chcemy przeznaczyć miejsca na taką altankę i co będziemy trzymać w środku. Jeżeli będą to nieco cenniejsze rzeczy niż narzędzia ogrodowe, to warto zainteresować się ocieplanymi budynkami, które również oferujemy. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób, które chcą mieć komfortową przestrzeń do pracy lub relaksu – niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Jako lider produkcji domków drewnianych możemy zaoferować różnego rodzaju budowle – od tych najmniejszych do największych. Jak wspominałem, na specjalne życzenie stworzymy indywidualny projekt, który zaspokoi każdego – nawet tego najbardziej wymagającego klienta.


Porady

Powiązane artykuły