Meble łazienkowe – ładne, praktyczne, trwałe

Jakie powinny być idealne meble łazienkowe. Oczywiście ładne, praktyczne, ale też niezwykle odporne. Łazienka to pomieszczenie wyjątkowo trudne w urządzaniu. Panują w niej bowiem różne temperatury oraz wysoka wilgotność. Zwykłe meble łazienkowe z drewna miękkiego i niezabezpieczonego szybko się zniszczą.

 

Chociaż każdy może urządzić swoją łazienkę w dowolny sposób, obecnie największym zainteresowaniem klientów cieszą się meble proste, łatwe do umycia oraz mieszczące dużo sprytnych schowków. Gładkie powierzchnie, bez wystających elementów, połysk, stonowane kolory to gwarancja, że pomieszczenie będzie zawsze wyglądało schludnie, ale też będzie niezwykle łatwe do aranżacji.

Przy takich meblach, wystarczy raz na jakiś czas zmienić dodatki – dywaniki, ręczniki, akcesoria typu kubeczki i mydelniczka, by znacznie odmienić i odświeżyć wygląd łazienki. Meble łazienkowe z dużą ilością schowków i półek pozwalają też na zachowanie w mieszkaniu porządku. Kosmetyki i akcesoria stojące na otwartych półkach sprawiają wrażenie przepychu, kurzą się i trudno je znaleźć. Wkładane do szafek nie zaburzają przestrzeni, a sama łazienka jest łatwiejsza do sprzątnięcia – wymaga tylko przetarcia gładkich mebli i innych powierzchni miękką szmatką.

Meble łazienkowe mogą także bardzo sprytnie zakryć wszelkie przyłącza a nawet pralkę i suszarkę. Świetnym rozwiązaniem jest sprawdzenie intuicyjnego konfiguratora na https://www.fabrykamebli.pl/ i zamówienie mebli na wymiar do łazienki.

 

Gdy kupujemy meble łazienkowe, zauważymy, że cena za jedną szafkę często przewyższa cenę dużej szafy ubraniowej. Dlaczego? Bo meble łazienkowe muszą znieść zmienne temperatury oraz wysoką wilgotność pomieszczenia, w innym przypadku bardzo szybko okleina zacznie odpadać, a płyta, z której meble są zrobione będzie pęcznieć i odkształcać się. Wybierajmy więc meble łazienkowe z litego, najlepiej egzotycznego drewna, a także z płyt MDF, ale foliowanych lub laminowanych. W łazience sprawdzą się także zabezpieczone meble z forniru oraz meble z akrylu.


Aktualności

Powiązane artykuły