Majówka inna niż wszystkie

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa świętowanie majowych uroczystości miało inny charakter niż do tej pory. 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej żołnierze 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego uroczyście podnieśli flagę państwową na maszt w centrum miasta.

 

Bez tłumów, bez tradycyjnego pikniku z występami artystycznymi, który zazwyczaj był organizowany w ten dzień. Symbolicznie obchodzono też Święto Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele Gminy Gołdap: Jacek Morzy zastępca burmistrza i Wojciech Hołdyński przewodniczący Rady Miejskiej wraz z ppłk Grzegorzem Karolakiem reprezentującym gołdapską  jednostkę wojskową, w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Dziękujemy gołdapianom za odpowiedzialne zachowanie w tym trudnym czasie izolacji. Dziękujemy też wszystkim, którzy brali udział w okolicznościowych konkursach organizowanych przez Urząd Miejski w Gołdapi i Bibliotekę Publiczną. Mieszkańcy nadesłali mnóstwo prac po raz kolejny potwierdzając, że możemy świętować wspólnie, choć nieco w innej formie.  Na stronie internetowej goldap.pl prezentujemy fotografie laureatów konkursu fotograficznego ,,Flagi”. Niżej utwory laureatów konkursu ,,Poetycko o mojej fladze narodowej”. 

„Poetycko o mojej fladze narodowej”– wyniki konkursu

Wierzymy, że za rok spotkamy się na majowych uroczystościach wszyscy razem. Tłumnie, bez maseczek, widząc nasze wzajemne uśmiechy na twarzach, będziemy obchodzili nasze państwowe święta. 


Aktualności

Powiązane artykuły