Bezpieczny weekend majowy

Za nami długi majowy weekend. Jak co roku w tym czasie gołdapscy policjanci wspierani przez kolegów z Oddziałów Prewencji Policji, czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Pomimo panującej w kraju pandemii ruch na drogach był wzmożony. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, a tegoroczna „majówka” była bezpieczna i spokojna. Łącznie 48 interwencji, jedna kolizja i jeden nietrzeźwy kierujący.

Za nami tegoroczny majowy weekend. Na terenie naszego powiatu patrole Policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym na trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali oraz to, czy używali pasów bezpieczeństwa i przewozili dzieci w bezpieczny sposób.

Podczas tegorocznego weekendu majowego policjanci przeprowadzili łącznie 48 interwencji. Większość dotyczyła zakłócenia ładu i porządku publicznego i spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili blisko 60 kontroli drogowych, nałożyli 35 mandatów karnych – wszystkie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pouczyli 2 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Pomimo wielokrotnych apeli był też kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod działaniem alkoholu. Na szczęście dzięki obywatelskiej postawie jednego ze świadków policjanci zatrzymali 51-latka. Mieszkaniec gminy Banie Mazurskie w piątek (01 maja) około godz. 16:00 osobową skodą pijany przyjechał do jednego z gołdapskich sklepów. Będący na miejscu pracownik ochrony zareagował błyskawicznie i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Następnie szybko powiadomił Policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 51-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Zatrzymany prosto z ulicy trafi do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata w więzieniu, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły