Sprawcy włamań do ogródków działkowych zatrzymani, usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze gołdapskiej  komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania, kradzieże i zniszczenia mienia, do których doszło na terenie ogródków działkowych. Łupem sprawców padły sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia.

W połowie marca do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosili się mieszkańcy informując funkcjonariuszy o szeregu kradzieży z włamaniem do altanek i domków na rodzinnych ogródkach działkowych. Policjanci przyjęli zawiadomienia o przestępstwie. Następnie na miejscu zdarzeń przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków. Ustalono także co dokładnie padło łupem włamywaczy. Jak wynikało z informacji przekazanych od osób pokrzywdzonych skradziono sprzęt elektroniczny i wykaszarki do trawy. Kryminalni pracujący nad tą sprawą szybko wytypowali krąg osób podejrzanych mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

W czwartek (4 kwietnia) policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Byli to dobrze znani gołdapskim policjantom – 21-letni Mateusz T., i 17-letni Łukasz J. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty. Ponadto policjanci podczas przeszukania odzyskali część skradzionych przedmiotów. Obecnie sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły