Mimo zakazu wsiadł za kierownicę. Pijany uderzył w drzewo

35-latek z gminy Banie Mazurskie został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gołdapskiej komendy policji po tym, jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało nie miał prawa zasiadać za kierownicę, gdyż miał zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony weekend oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego miało dojść na trasie Rogale – Widgiry w gminie Banie Mazurskie.

Policjanci, który pojechali na miejsce w okolicy miejscowości Widgiry zastali leżący na boku samochód oraz 35-letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący renault Scenic jadąc trasa z Rogal do Widgir stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo, po czym auto przewróciło się na bok. Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, który wykazał, że ma on w organizmie ponad 3,2 promila. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 35-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do maja 2021 roku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu i spowodowanie kolizji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat .

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły