Pierwszy dzień służby

Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wracając po służbie do domu, zatrzymał pijanego kierowcę audi. Mężczyzna prowadził samochód mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W obawie przed konsekwencjami  porzucił auto i próbował uciekać.

27 kwietnia kpr SG Wojciech Kisielewski po zakończonym szkoleniu udał się do macierzystej Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. W pierwszym dniu służby, zapoznał się z zadaniami SG, zdeponował broń i ruszył do domu.

W rejonie skrzyżowania nieopodal miejscowości Taciewo (gmina Suwałki) zauważył wyjeżdżające auto z drogi podporządkowanej. Funkcjonariusz jadąc przed kierowcą audi widział, że porusza on się całą szerokością jezdni. Po około 700 metrach zjechał na drogę polną. Funkcjonariusz SG zawrócił i ruszył za nim.

Kierowca w obawie przed konsekwencjami  porzucił auto i zaczął uciekać w stronę ogródków działkowych. Kpr. SG Wojciech Kisielewski ruszył za uciekinierem i chwilę później zatrzymał go. Jak się okazało pijanym kierowcą audi był mieszkaniec powiatu suwalskiego. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał prawie 2 promile.

Funkcjonariusz Straży Granicznej przekazał pijanego uczestnika ruchu suwalskim policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły