Drukarka 3D trafiła do Boćwinki

Ogromne zaangażowanie pracowników i wolontariuszy w rozwój naszej placówki sprawiło, że Fundacja Orange wraz ze stowarzyszeniem FabLab Gdańsk postanowili przekazać Pracowni Orange w Boćwince drukarkę 3D.

Odkąd udało nam się otworzyć Pracownię Orange, znacznie poprawiły się warunki do rozwoju cyfrowego dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Fundacji Orange nauczyciele i pracownicy uczestniczyli w wielu szkoleniach, z których wiedzę przekazują dzieciom. Dzięki dostępnym grantom szkoła pozyskała m.in.:

– roboty Dash i Makey Makey,

-Mikrobit,

-Lofi roboty,

– Ozoboty.

Teraz dostaliśmy jeszcze drukarkę 3D. Trudno opisać słowami wdzięczność jaką kierujemy w stronę Fundacji Orange.

– Fundacja Orange naprawdę spełnia marzenia – mówi Wioleta Szlaszyńska,  koordynator Pracowni Orange w Boćwince. – Nasze dzieci już od przedszkola zaczynają kodować i bawią się Ozobotami. Dzieciaki w wieku do 9 lat kodują na dywanie, programują Dasha i Ozoboty. Dzieci od 10 do 12 lat konstruują Lofi roboty a młodzież w wieku 12 – 14 lat programuje MikroBity. Teraz będziemy mogli dołożyć do tego zajęcia z modelowana i druku 3D. Jeszcze dwa lata temu, kiedy organizowaliśmy warsztaty z druku 3D dzieci dopytywały, czy kiedyś u nas będzie taka drukarka. Już jest, działa i pięknie drukuje.

Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli korzystać ze wsparcia fundacji. Widzimy jak bardzo jest to potrzebne zwłaszcza na terenach wiejskich.

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły