Worki na śmieci, czyli różne rodzaje, wiele zastosowań

Na rynku znajduje się wiele różnych rodzajów worków na śmieci. Niestety, większość społeczeństwa przy wyborze tych najodpowiedniejszych w dużej mierze kieruje się ceną, a nie jakością wykonania, czy rodzajem worków na śmieci.

Niewątpliwie pewną rację ma większość, która uważa, że worki na śmieci są w końcu workami na śmieci, które i tak – wyrzucimy. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż zanim je wyrzucimy musimy przez dłuższy czas składować odpady w naszym domu, a następnie donieść je do kosza. Wydaje się oczywiste? Niby tak, jednak większość najtańszych produktów ulega rozerwaniu przy zbyt ciężkim załadunku…

Czym różnią się worki na śmieci? Czyli o pojemności i tworzywie

Niewątpliwie jednymi z najważniejszych parametrów, jakimi kierują się konsumenci przy wyborze odpowiednich dla siebie worków na śmieci – oprócz ceny – są właśnie pojemność worków i ich wytrzymałość, a więc pośrednio tworzywo, z jakiego zostały wykonane worki. Pojemność worków na śmieci jest związana bezpośrednio tym, jakiego używamy w naszym gospodarstwie kosza na śmieci. Rozpiętość pojemności worków na śmieci jest dość duża i mieści się w zakresie od 10 l do 240 l. Z tego powodu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Odmiennym tematem jest z kolei tworzywo, z jakiego zostały wykonane worki, a ich rodzaje to:

  • worki foliowe – jedne z najpopularniejszych na rynku. Warto jednak zwracać uwagę na grubość folii, gdyż te cienkie mogą niezbyt dobrze spisywać się w przypadku większych załadunków.

worki biodegradowalne – zostały wykonane ze specjalnych substancji, dzięki którym ulegają w stosunkowo szybkim czasie rozpadowi w naturalnym środowisku. Warto przy tym zaznaczyć, iż czas ten wynosi średnio ok. 3 lata.

Różne rodzaje konstrukcji otworu worka

Na rynku dostępne są także różne rodzaje worków, których podział można oprzeć na konstrukcji otworu. Wyróżniamy wśród nich:

  • worki na śmieci klasyczne – jak sama nazwa wskazuje nie posiadają żadnych udogodnień w obrębie otworu
  • worki na śmieci z uszami – ich udogodnienie polega na umieszczeniu wokół otwór specjalnych (zazwyczaj czterech) wypustek zwanych uszami, które umożliwiają bardzo wygodne zamknięcie worka. Szeroki wybór tego typu worków znajdziesz na stronie: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-na-smieci-z-uszami
  • worki na śmieci z taśmą ściągającą – posiadają wokół otworu specjalną taśmę, którą za pomocą dwóch jej końców można w bardzo prosty sposób zaciągnąć wokół worka

Tak szeroki wybór różnego rodzaju worków umożliwia wybór tych najodpowiedniejszych do danego gospodarstwa domowego.


Aktualności

Powiązane artykuły