Zakrętkowe walentynki w SP2 po raz szósty!

Już po raz szósty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi ZAKRĘTKOWE WALENTYNKI. Każdy, kto do stoiska przy sali nr 8 przyniósł torbę lub torebkę z plastikowymi zakrętkami, losował upominek. Losować można było tylko raz.

Każdy los wygrywał. Wśród upominków były zabawki, cukierki, przybory szkolne, książki, małe i duże kolorowanki, pluszaki, pasty do zębów, breloczki, świeczki ozdobne itp. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Włączyli się w nią uczniowie i pracownicy SP2, mieszkańcy Gołdapi, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i SDŚ „Słoneczny Dom”. W jej przygotowaniu i przeprowadzeniu pomogły: Mama Oli, Mama Hani i Mama Martynki z klasy Ib. Włączyły się również pierwszaki z Ib.

Zakręciliśmy się w pomaganiu. Plastik zbieramy w szkole już od 9 lat w czasie roku szkolnego. Wcześniej pomogliśmy trójce dzieci. Od września 2015 roku zebrane zakrętki przekazujemy Fundacji Pro Sanatio i w ten sposób pomagamy w sfinansowaniu rehabilitacji podopiecznych Fundacji. Uchroniliśmy środowisko przed kilkoma tonami plastiku!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w akcji i tym, którzy pomogli w jej przeprowadzeniu.

Organizatorka ZAKRĘTKOWYCH WALENTYNEK – Helena Galińska


Aktualności

Powiązane artykuły