Walentynki u seniorów

Z pełnymi koszyczkami gołdapscy seniorzy spotkali się w swojej siedzibie na walentynkach.

Spotkanie tutejszego Związku Emerytów Rencistów i Emerytów zaszczycili swoją obecnością: starosta Marzanna Wardziejewska, wicestarosta Andrzej Ciołek oraz przedstawicielka burmistrza – Róża Popławska.

Goście poczęstowali zgromadzonych swoimi słodkościami, w zamian zaś otrzymali tutejsze smakołyki i od szefowej słodkie serduszka walentynkowe.

Prezes Helena Łukaszewicz przygotowała całą oprawę tak, aby podopieczni czuli się tego wieczoru jak najlepiej. Salę pięknie udekorował na tę okoliczność Jan Piątkowski.

Spotkanie, jak zawsze, uwieczniał swoim aparatem Stefan Byro z Suwałk wraz z małżonką Danutą, którzy od kilku lat są czynnymi i udzielającymi się związkowcami w tutejszym klubie.

Do kawy znalazły się wypieki własnoręcznie wykonane przez związkowe panie – Henia Buczyńska zaserwowała wykwintne pączki, Cecylia Buczyńska-Buza z Anną Skrocką zafundowały wszystkim faworkowe mrowiska. Doceniając to pani prezes Helena wręczyła im słodkie serduszka.

Nikt nie stronił od tańców, bo to okazja na poprawienie kondycji, bo przecież ogródki i dłuższe obcowanie z przyrodą są sezonowo mniej dostępne.

W chwilach odpoczynku zdolne panie, które piszą do szuflady, recytowały wiersze Walentym i Walentynom.

W tak radosnej atmosferze wieczór minął jak jedna chwila.

Pani prezes Helena Łukaszewicz zaprasza wszystkich gołdapskich emerytów i rencistów, aby nie zaszywali się w swoich czterech kątach, lecz wychodzili do ludzi zapisując się do tutejszego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Takie integracyjne spotkania sprzyjają zdrowiu zarówno psychicznemu, jak i fizycznemu.

Red. C.B-B.

Powiązane artykuły