Tanie ubezpieczenie OC? Sprawdź najlepsze oferty z kalkulatorem OC Porowneo.pl!

oc

Dla wielu z nas skrót OC przywodzi na myśl proste skojarzenie – po prostu obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Definicja jest jednak nieco szersza. Po pierwsze dotyczy odpowiedzialności cywilnej, po drugie wiąże się nie tylko z samochodami. Obowiązkiem posiadania takiego ubezpieczenia objętych jest w Polsce kilkadziesiąt zawodów.

OC zabezpiecza nasz prywatny budżet

Pozostańmy jednak przy komunikacyjnym ubezpieczeniu CO. Bywa bowiem, że sami powodujemy szkody za sprawą naszego samochodu i że jesteśmy zobowiązani do pokrycia szkód. Przed wydatkami z naszego budżetu zabezpieczy nas właśnie OC. To ubezpieczenie po prostu zdejmuje odpowiedzialność finansową z ubezpieczonego, a przecież uszkodzenie auta to nierzadko wysokie koszty.

Mimo to konkretnym kosztem jest już samo wybranie polisy i konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Decydując się zbyt szybko na wybranie ubezpieczyciela, po prostu na takiego, którego mamy „pod ręką” ryzykujemy przepłacenie kosztów. By takiej sytuacji uniknąć pomocna (a nawet niezbędna) może się dla nas okazać porównywarka ubezpieczeń. W tym wypadku konkretnie porównywarka ubezpieczeń OC.

Porównywarka OC

Porównywarki (kalkulatory) OC znajdziemy oczywiście w sieci. I tu dobrym przykładem może być Porowneo.pl, serwis z przyjaznym, łatwym w obsłudze interfejsem, gdzie znajdziemy ceny nie tylko OC, ale między innymi AC i Ochronę Assistance. Porównywarka ułatwia nam szybki dostęp do najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych. Dodatkowo zamierzający się ubezpieczyć może tu bezpłatnie skorzystać z pomocy eksperta.

Znajdująca się na tym portalu porównywarka OC pomoże nam znaleźć najtańsze ubezpieczenie w kilka minut. Oczywiście po podaniu odpowiednich danych, czyli kierowcy i samochodu. Kalkulator szybko dokonuje analizy i podaje nam najkorzystniejszą cenę. Oferty bywają różne i nierzadko warto jest wiedzieć, jakie dodatkowe korzyści proponuje ubezpieczyciel.

Czy tylko pakiet ubezpieczenia obowiązkowego?

Zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie OC korzystając wyłącznie z pakietu ujednoliconego, dobrze jest wcześniej przemyśleć, czy nie byłoby dobrym posunięciem ubezpieczenie dodatkowych elementów pojazdu, choćby szyb albo opon. Wtedy w grę wchodzi AC, czyli ubezpieczenie dodatkowe, które niejednokrotnie pozwoliło kierowcom uniknąć dalszych wydatków.

W tym wypadku również warto sprawdzić oferty przy pomocy kalkulatora. Jak widzimy sporo tu zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Sprawdź kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl


Porady

Powiązane artykuły