Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Kolejne prawo jazdy zatrzymali policjanci z gołdapskiej „drogówki” za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Przez najbliższe trzy miesiące sprawca wykroczenia musi powstrzymać się od kierowania pojazdem.

W niedzielę (16 lutego) kilka minut po 19:00 patrol ruchu drogowego gołdapskiej komendy policji kontrolował prędkość kierowców na drodze wojewódzkiej nr 650 w terenie zabudowanym w Surminach. Na prędkości „wpadł” 39-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie, kierujący hyundaiem. Mężczyzna z Gołapi do Bań Mazurskich pędził z prędkością 111 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo dostał kilkuset złotowy mandat .

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami ,które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły