„Pierwszaki razem bawią się i poznają świat” w SP2

Uczniowie więcej czasu spędzają z tabletem, komputerem lub telefonem niż z rówieśnikami. W rozwój dziecka w młodszym wieku szkolnym charakteryzuje duża potrzeba ruchu, a dzieci wbrew swej naturze ruszają się coraz mniej, nie zawsze potrafią bawić się w grupie, nawiązywać właściwe relacje, organizować wspólne zabawy ruchowe.

W jest wielu jedynaków, którzy zwykle przebywają z dorosłymi. Osoby takie często maja problemy z w relacjach z rówieśnikami. W grupie klasowej dzieci nie zawsze potrafią znaleźć swoją bratnią duszę. Dzieci są bardzo ciekawe świata, a w grupie przyjaciół przyjemnie jest zdobywać nowe wiadomości i umiejętności. W związku z tym potrzebne są działania, które będą rozwijać w uczniach zdolności interpersonalne, stworzą okazje do znalezienia przyjaciół, poszerzenia wiedzy i umiejętności, a przy tym sprawią dzieciom wiele radości.

Klasy Ia i Ib z SP2 wraz z wychowawczyniami Marzanną Chomiczewską i Heleną Galińską rozpoczęły realizację zajęć w ramach innowacji pedagogicznej pt.„Pierwszaki razem bawią się i poznają świat”. Działania mają na celu:

  • nauczyć dzieci współpracy w grupie;
  • zintegrować uczniów klas Ia i Ib;
  • rozwijać w uczniach zdolności interpersonalne;
  • pomóc dzieciom znaleźć przyjaciół w grupie rówieśniczej;
  • poszerzyć wiedzę o świecie;
  • wskazać sposób na dobrą zabawę bez tabletu, telefonu czy komputera.

Aby osiągnąć wyznaczone cele raz w tygodniu klasy Ia i Ib będą miały wspólne zajęcia ruchowe. Dzieci odbędą też wspólne wycieczki tematyczne. Już wkrótce pierwsza z nich – do Suwałk na zajęcia z robotyki.


Aktualności

Powiązane artykuły