Na liczniku ubyło kilometrów

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ujawnił podczas kontroli drogowej auto z cofniętym licznikiem. Kierowcą pojazdu była mieszkanka powiatu suwalskiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej 16 lutego na jednej z dróg w gminie Dubeninki zatrzymali osobowego volkswagena. Okazało się, że licznik kontrolowanego pojazdu od ostatniego badania technicznego został zaniżony o prawie 57 tys. kilometrów. Kierująca pojazdem 53-letnia kobieta tłumaczyła, że w przeszłości licznik w samochodzie był wymieniany z uwagi na problemy techniczne. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach.

Od początku roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 11 przypadków, w których stan licznika był niższy od zarejestrowanego w bazie CEPiK. Rekordzistą okazało się auto z cofniętym licznikiem o ponad 170 tys. km.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Na liczniku ubyło kilometrów

 1. Pan Majster

  Taki kit to ta pani może wciskać księdzu na spowiedzi.
  Kolejna ciekawostka o której jeszcze nie wiedzą nasi złowrodzy funkcjonariusze 🙂

  Coraz częściej z tym procederem można się spotkać w przypadku nowych aut. Szczególnie tych z lizingu konsumenckiego, których właściciele zobowiązują się do pokonania nie więcej niż 30 000 km rocznie. Za każdy km powyżej tego limitu należy zapłacić 0,29 pln/km. Rachunek jest prosty, lepiej zapłacić dla (…) 500 pln niż dopłacić 2 000 pln do lizingu.
  A zaoszczędzone 1 500 pln można dać np Brajankowi, lub księdzu jak chodzi po kolędzie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...