Kierowali ciężarówkami mimo sądowych zakazów

Policjanci z ełckiej grupy „SPEED” oraz funkcjonariusze gołdapskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiadając za kierownicę ciężarowych aut dopuścili się przestępstwa. 39- i 51-latek nie zastosowali się do orzeczonych im zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazali się dwaj kierowcy, którzy wczoraj (26 lutego) na terenie powiatu gołdapskiego wsiedli za kierownicę ciężarowych aut mając orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

Pierwszego z nich zatrzymali około 9:00 policjanci z gołdapskiej drogówki podczas wspólnej służby z Inspekcją Transportu Drogowego. Funkcjonariusze patrolujący drogę krajową K 65 w Jabramowie, w gminie Gołdap, zatrzymali do kontroli ciężarowe volvo. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gminy Dubeninki, który nie posiadał przy sobie polskiego dokumentu prawa jazdy. Mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnym systemie informatycznym i okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez olecki sąd do 2021 roku.

Kolejną nierozważną osobą okazał się być mieszkaniec Sochaczewa, kierujący ciężarową Scanią. Policjanci z ełckiej grupy „SPEED” zatrzymali auto do kontroli kilka minut po godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej W-650 w Jeziorkach Wielkich w gminie Gołdap. Także w tym przypadku okazało się, że kierujący nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd w Wągrowcu i Elblągu. Dalszą podróż kontynuował już jako pasażer.

Teraz obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Kierowali ciężarówkami mimo sądowych zakazów

  1. Czaki

    Też mi akcja. Tylko 2 kierowców?
    W samej Gołdapi znam jeszcze trzech mistszuff kierownicy którzy bez uprawnień piasek wożą. A najśmieszniejsze, że jeszcze sami tym się chwalą. „Ja to już bez prafka panie drugi rok tak ganiam wokół komina, ………….”

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...