Gołdapscy siatkarze w drużynie aktualnych mistrzów województwa podlaskiego juniorów

W styczniu zakończyły się rozgrywki podlaskiej wojewódzkiej ligi w piłce siatkowej juniorów. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki (SUKSS), w którym na co dzień trenuje i gra dwóch gołdapian (Dawid Rusak – uczeń LO Gołdap na pozycji libero i Bartosz Mikielski – uczeń ZSZ Gołdap na pozycji rozgrywającego), trzeci rok z rzędu zdobył mistrzostwo województwa podlaskiego w kategorii juniorów i tym samym potwierdził całkowitą dominację w tym województwie.

Trenowany przez Bartosza Jasińskiego SUKSS w pokonanym polu pozostawił takie zespoły jak: BAS Białystok oraz UKS Mikolo Sokółka. Zespoły te w całych rozgrywkach pokonywane były dwukrotnie w meczach po 3:0 i 3:1.

Uroczyste wręczenie medali i pucharu za zdobyty tytuł odbyło się w dniu 17 stycznia podczas meczu PlusLigi zespołu Ślepsk Malow Suwałki z Resovią Rzeszów. Wręczenia dokonał prezydent Miasta Suwałki Czesław Rynkiewicz wraz z wiceprezesem Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej Markiem Klimaszewskim. Wzruszającym momentem dla całej drużyny były gromkie brawa na stojąco od licznie zgromadzonych kibiców meczu Ślepsk Malow Suwałki – Resovia Rzeszów.

Obecnie zespół przygotowuje się do kolejnych wyzwań siatkarskich. Zdobyty tytuł mistrzowski zapewnił im udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 20-23 lutego 2020 roku w Nysie. SUKSS Suwałki w czterodniowych zmaganiach zmierzy się z takimi zespołami jak: AZS PWSZ Nysa, Hermapol Norwid Częstochowa, TSV Sanok oraz KS Bielawianka Bester Bielawa.

Tylko dwa zespoły uzyskają awans do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 6 – 8 marca.

Powiązane artykuły