Ferie zimowe w szkole? Też coś!!!

A jednak w dniach 27 – 30 stycznia harcerze i zuchy z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” oraz uczniowie „Dwójki” spędzili aktywnie wolny czas na biwaku zimowym właśnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Co robili przez te 4 dni?

Odkrywali Biegun Północny z takim zaangażowaniem, że w końcu w środę spadł śnieg. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych i ćwiczyli asertywne zachowania. Uczyli się pierwszej pomocy przedmedycznej. W kuchni Mikołaja lepili pierogi, a w pracowni Mikołaja – wykonywali pamiątki z biwaku.

Na stacji badawczej na Spitsbergenie badali właściwości pokrywy lodowej. Mając na uwadze globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne, ćwiczyli segregowanie śmieci oraz uczestniczyli w quizie i zajęciach ekologicznych. Podczas zimowiska było dużo ruchu: wędrówki po lesie Kumiecie i na trasie: Osiedle „Pod lasem” – Jednostka Wojskowa, gry terenowe w poszukiwaniu zwierząt Arktyki, rywalizacja sportowa w sali gimnastycznej oraz harcerskie pląsy. „Lubię podróże i podróżować chcę…” tak śpiewały dzieci podczas poobiednich śpiewanek.

A skoro podróże, to wszyscy z Bieguna Północnego wybrali się do Białegostoku. Tam w Teatrze Lalek obejrzeli spektakl „Dzikie serce” , a w Pałacu Branickich zwiedzili Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Niektórzy siedząc na pałacowych krzesłach poczuli się jak królowie.

Podczas biwaku dziećmi opiekowały się nauczycielki: Małgorzata Wojciechowska-Gutowska, Patrycja Dulewicz i Anna Jaremus-Furtan oraz harcerze wędrownicy: Agnieszka Gutowska, Anna Tabiś, Ernest Brzozowski, Julia Czubaszek, Karolina Bolewska, Zofia Sidor, Beata Koloszewska, a także harcerka starsza, Dominika Żukowska.

Biwak zorganizowała 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi. Wypoczynek został dofinansowany przez Gminę Gołdap. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Gołdapi za wsparcie, a dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi za użyczenie pomieszczeń szkolnych.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły