Dzień Bezpiecznego Internetu w Baniach Mazurskich

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich włączyła się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony w 2020 r. pod hasłem – „Działajmy razem!”. 11 lutego zorganizowaliśmy spotkanie uczniów kl. VI b ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Gołdapi.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Początkowo Dzień Bezpiecznego Internetu świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym. Celem jest łączenie zaangażowania wielu instytucji, a także rodziny, czyli najbliższego otoczenia.


Aktualności

Powiązane artykuły