Chrońmy swoje mienie. Mieszkanka Bań Mazurskich straciła kilkanaście tysięcy

Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży kilkunastu tysięcy złotych, które straciła mieszkanka Bań Mazurskich. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców powiatu, by byli ostrożni, zamykali drzwi na klucz i nie wpuszczali do domów obcych osób.

Przestępcy podając się za handlowców, elektryków, pracowników różnych instytucji czy fundacji wchodzą do mieszkań i okradają właścicieli z dorobku całego życia. Apelujemy o ostrożność i czujność podczas kontaktu z osobami nieznanymi i obcokrajowcami.

W miniony piątek (21 lutego) gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilkunastu tysięcy złotych z jednego z mieszkań w Baniach Mazurskich. Jak ustalili mundurowi do kradzieży mogli przyczynić się tzw. „domokrążcy”. Na terenie Bań Mazurskich widziane były trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry, ubrane w długie spódnice i chusty na głowach, oferujące do sprzedaży pościele i koce.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność podczas kontaktu z osobami nam nieznanymi i obcokrajowcami. Pamiętajmy, aby zamykać drzwi na klucz i pod żadnym pretekstem nie wpuszczać nikogo nieznajomego do mieszkania. Bardzo często przestępcy wykorzystują dobre serce i łatwowierność innych, szczególnie osób starszych, aby ich okraść. Nie dajmy nabrać się na okazyjna cenę oferowanych towarów czy nagłe zasłabnięcie i konieczność skorzystania z telefonu – taka pomoc może nas drogo kosztować.

Ponadto policjanci zwracają się z prośbą o zwrócenie uwagi zarówno na mienie własne, jak również sąsiadów oraz reagowanie na sytuacje, które są dla nas niepokojące np. na przebywających w pobliżu domu obcych, na podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody, a o każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję.

RED. KPP Gołdap

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły