Uczniowie SP3 w Gołdapi pomagają

Nie można pozostać obojętnym, oglądając wstrząsające obrazy pożarów niszczących Australię. W wyniku wielomiesięcznej suszy i rekordowo wysokich temperatur płomienie są żarłoczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Największą ofiarą pożarów w Australii są zwierzęta. W szpitalu dla koali w Port Macquarie w Australii przebywają te, które udało się uratować z pożarów i wypadków, a także ciężko chore. Placówka ta uruchomiła wirtualne adopcje torbaczy.

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć akcję adoptując koalę o imieniu LINR ANWEN. Pamiętajmy, że Koale to ssaki, które występują obecnie wyłącznie w Australii, gdzie większość życia spędzają w koronach drzew, schodząc na ziemię wyłącznie aby wejść na kolejne. Z powodu swojego wyglądu kojarzącego się z przytulanką zyskały światową sławę i stały się symbolem Australii. Zwierzęta te nie potrafią uciekać przed płomieniami, instynktownie chowają się w koronach drzew.

Jednocześnie społeczność szkolna nie zapomina o bezdomnych zwierzętach z naszej okolicy. W szkole i oddziałach przedszkolnych od 13.01 do 17.01 odbywa się zbiórka na rzecz przytuliska „Bezdomniaki”. Zbierana jest karma dla szczeniąt i psów dorosłych oraz kotów, smycze, zabawki, koce, ręczniki. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki. Dary można zostawić na holu oddziałów przedszkolnych lub w sali 202.


Aktualności

Powiązane artykuły