„Togüslav Brandt” przygotowuje się do nagrania płyty

Z muzykami „Togüslav Brandt” spotkaliśmy się na próbie w gołdapskim Domu Kultury. Jak mówi Przemek „Archibald” Grzeszczak – grają tradycyjnego rocka bez elektronicznych udziwnień. Typowe rockowe trio z basem gitarą solową i perkusją, i oczywiście wokalem. Skład na wzór legendarnych, „Cream” i „Budgie” lub wciąż aktywnego – „Tool”.

Przygotowują się właśnie do nagrania płyty, na które znajdą się wyłącznie ich utwory.

W kręgach zwolenników takiej muzyki mają już na swoim koncie trzy hity: „Togüslav Brandt obieżyświat”, ” Dogonić czas” i „Miasteczko” (utwór autorstwa Wojtka „Wośka” Buczyńskiego). Są rozpoznawalni w środowisku rock and rollowym i motocyklowym.

– Podsumowując 2019 rok, kiedy to podjęliśmy decyzję o powrocie na scenę po 18 latach milczenia, małe przypomnienie jak to wszystko wyglądało – informuje Przemek. – To był bardzo szalony rok, zaczęliśmy w piątkę pod koniec stycznia 2019 roku, potem zostało nas czterech i ostatecznie trzech, by działać jako trio. Przede wszystkim to był intensywny rok koncertowania i przecierania szlaków, od kwietnia aż do listopada, non-stop w trasie i rozjazdach. Od początku reaktywacji nastawiliśmy się głównie na własne kawałki i od stycznia do teraz mamy ich aż 15 plus kilka coverów, co jest też wielkim sukcesem. W sierpniu mieliśmy zaszczyt supportować legendę heavy metalu GRZEGORZA KUPCZYKA&CETI na wspólnym koncercie w Olecku. Oczywiście wszystkie koncerty wniosły dużo w nasze życie przez ten rok i zawsze najlepszy jest kontakt z ludźmi, publicznością.

Obecny skład: Przemek „Archibald” Grzeszczak – gitara, wokal, Michał „Miękki” Bielawski -bas, Łukasz”Dąber” Dąbrowski – perkusja.

Powiązane artykuły