Spotkanie z Marianem Waraksą

W piątek w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Śladami historii. Jak przybyłem do Gołdapi?”. Gościem był pan Marian Waraksa.

Urodził się w 1941 r. we wsi Wersele (gm. Przerośl), zaś do Gołdapi przybył zaraz po wojnie, jesienią 1945 r. Był wieloletnim radnym Rady Miejskiej w Gołdapi, od 1968 r. pełnił rolę prezesa Ochotniczych Hufców Pracy w Gołdapi, działał społecznie i jako wieloletni działacz na rzecz rolnictwa, jednym z jego zainteresowań jest sport, który czynnie uprawiał (głównie narciarstwo).

Pan Marian przekazał bardzo wiele cennych i interesujących faktów z pierwszych lat życia w Gołdapi, mówił m.in. o kościołach, gołdapskim browarze, OHP, pochodach pierwszomajowych, pobytach na Kubie i Syberii, a także o ciekawostkach ze swojego życia, takich jak wygrana w 1979 r. Biegu Jaćwingów na 30 km oraz sędziowanie skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w 1972 r.

Na spotkaniu padło również wiele pytań ze strony publiczności.

Kolejne spotkania zaplanowane są na pierwsze czwartki każdego miesiąca. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania historii ludzi i naszego miasta.

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi.

Red. BP Gołdap

Powiązane artykuły