Nie zabrakło też olbrzymiej, czerwonej, tradycyjnej budki telefonicznej

W czwartek, 16 stycznia, nasza sala gimnastyczna zmieniła się nie do poznania. Pojawiły się w niej duże makiety słynnego londyńskiego zegara na wieży budynku parlamentu (BIG BEN) i sylwetka królewskiego gwardzisty (GUARDSMAN).

Nie zabrakło też olbrzymiej, czerwonej, tradycyjnej budki telefonicznej (TELEPHONE BOX). Była też brytyjska flaga, piękny, odręczny portret królowej ELŻBIETY II, szkic sylwetki potwora z jeziora Loch Ness, wyraz „dziękuję” w kilku językach… i wiele, wiele innych, nie mniej ciekawych elementów dekoracyjnych.

W takiej typowej, anglopochodnej scenerii dyrekcja szkoły, uczniowie klas 3-8 i oczywiście nasi nauczyciele mogli obejrzeć krótki występ – przygotowany przez chętnych uczniów kl. 6a, 8a i 8b pod kierunkiem nauczycielki j. angielskiego pani Barbary Klimaszewskiej.

Przed częścią artystyczną było kilka przyjemnych chwil, kiedy nauczycielki języka angielskiego, panie – B. Klimaszewska i B. Giedrojć – uroczyście podsumowały wyniki tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Zwyciężczynią została MARTYNA DRAŻBO z kl.8a, II miejsce zajęła AMELIA SIDOR z kl.5b, a III – MARCEL ZALEWSKI z kl.5a, wyróżnienie otrzymała natomiast MARTYNA ZIEMBAL z kl.5b. Dzieci dostały nagrody rzeczowe i …duże brawa od publiczności. Sam występ także dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń – aktorzy spisali się znakomicie, a scenki „A STONE SOUP/ZUPA Z KAMIENIA” oraz „IN THE PARK/W PARKU” wywołały uśmiech na twarzach widzów. Naprawdę było na kogo i na co popatrzeć!

Na zakończenie pani dyrektor zachęcała dzieci do nauki języka angielskiego, bez znajomości którego trudno wyobrazić sobie życie we współczesnym świecie. Warto się uczyć, bo przecież… ENGLISH IS EASY!


Aktualności

Powiązane artykuły