Mini siatkówka. II Kinder + Sport Olsztynek – Znakomity występ siatkarzy z gołdapskiej „Trójki”

W niedzielę, 12 stycznia w odległym Olsztynku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich.

Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej (Zabrze), która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na halach w Olsztynku wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Doskonale zagrał zespół „dwójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki i Mateusz Repow, który po raz drugi z rzędu został zwycięzcą Wojewódzkiego Turnieju odnosząc kolejno pięć zwycięstw.

Gołdapski zespół najpierw w meczach grupowych pokonał: 2:0 – Olimpijczyk Olsztynek i 2:0 – UKS Green Volley Ełk 2. W 1/8 finału chłopcy pokonali 2:0 – IKS Atak Elbląg 3, następnie w ćwierćfinale 2:0 – AZS UWM Olsztyn 3. W półfinale imprezy gołdapianie ograli 2:0 – AZS UWM Olsztyn 1, a w finale niedzielnego turnieju pokonali 2:0 – IKS Atak Elbląg 1. Kolejne turniejowe kroki walecznie stawili najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie (Michał Mor, Oliwier Żbikowski) oraz (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski).

Chłopcy zdobyli wiele pojedynczych punktów ale jeszcze za mało by wygrywać mecze. Natomiast (Dorian Pietrzak, Aleksander Borkim) wygrali jeden mecz grupowy z UKS Green Volley Ełk. W kratkę zagrał w niedzielę zespół „czwórek” (Piotr Dadura, Piotr Zadroda, Szymon Wysocki, Grzegorz Ratuszny i Igor Luty, Samuel Brzozowski), który zajął dobre szóste miejsce. Chłopcy w swojej grupie odnieśli jedno zwycięstwo. Ograli 2:0 – AZS UWM Olsztyn 3 i przegrali 0:2 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. W 1/4 finału ulegli 0:2 – UKS Lechowo.

W Olsztynku w decydujących meczach o miejsca 5-8 pokonali 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 2 oraz ulegli 0:2 – Kurianvolley Olsztyn 1. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 23 lutego w Giżycku, 15 marca w Ełku, 26 kwietnia w Szczytnie. 24 maja 2020 roku w Ełku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Minisiatkówce Kinder + Sport 2020. Zespół który zajmie pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim uzyska awans z drugiego miejsca do Finału Centralnego.

Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

Powiązane artykuły