EkoWalentynki 2020 – czyli kochamy recykling! Ponownie w Gołdapi

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Akcji EkoWalentynki 2020. „EkoWalentynki” to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W „EkoWalentynkach” uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, wśród nich nasze miasto GOŁDAP. Razem zebraliśmy ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.

– Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę – mówi Dominik Dobrowolski –pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!

Nad organizacją i przebiegiem gołdapskich Ekowalentynek czuwa Ekodrużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Przypominamy:)

JUŻ 14 LUTEGO czekamy na Was z lizakami. Każdy Ekozbieracz wie ,gdzie znajduje się nasze lokum, ale grzecznie przypominamy i serdecznie zapraszamy.

GDZIE? – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, sala nr 20 – różowe stanowisko.

KIEDY? – 14 lutego 2020 od 9.00 do 13.00.

KOGO ZAPRASZAMY? – gołdapian, turystów, mieszkańców okolicznych wsi.

KTO ZAPRASZA? – MY – Przyjaciele Przyrody z „dwójki”:)

Hej, zbieracze, przyjaciele Ziemi, wszyscy solidarni z akcją przyjdźcie:)
Niech w szkole  dominują kolory: czerwony, różowy, zielony…

Niech stale rozwija się nasza gołdapska ekodrużyna…

Alina Oleszczuk – koordynatorka akcji

Powiązane artykuły