Drzewko dla Gołdapi na 450-lecie od społeczności „Dwójki”

Rok 2020 upłynie gołdapianom pod znakiem wydarzeń upamiętniających 450-lecie nadania Gołdapi praw miejskich. Ten niecodzienny Jubileusz, skłonił społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, do jak najwcześniejszego rozpoczęcia jego obchodów.

Postanowiono przystroić szkolne drzewko choinkowe samodzielnie wykonanymi ozdobami kojarzącymi się z naszym miastem.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia rozpoczęto przygotowania do wykonania łańcucha choinkowego złożonego z 450 ogniw. Każde ogniwo opatrzono jubileuszowym logo 450- lecia oraz podpisem osoby, która je wykonała.

Wszystkie ogniwa zostały połączone, a łańcuch mierzący dokładnie 6750 cm, wspólnie zawieszony na drzewku świątecznym.

Uczniowie klas starszych udekorowali choinkę własnoręcznie wykonanymi bombkami przestrzennymi, do których wykorzystano zużyte pocztówki przedstawiające nasze miasto. Tak pięknie wystrojone drzewko można podziwiać w holu naszej szkoły na parterze.

Jubileuszowe obchody 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uważamy za otwarte.

Barbara Nierwińska


Aktualności

Powiązane artykuły