Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

Zgodnie z polską tradycją ludową znaną od najdawniejszych czasów i przekazywaną z pokolenia na pokolenie, 29 listopada przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi świętowały Andrzejki. Dawniej, (w wigilię Św. Andrzeja z 29 na 30) wróżono sobie, aby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości.

Obecnie Andrzejki to okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb poważnie, jak robiono to dawniej. Wróżenie w andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa i właśnie do takiej wesołej, wspólnej zabawy zaprosiły panie dzieci z grup 3-, 4- i 5-latków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział we wszystkich przygotowanych w sali wróżbach i zabawach andrzejkowych.

Przedszkolaki w czasie piątkowego spotkania poznały i bawiły się w następujące wróżby i zabawy andrzejkowe: przestawiały buty w kierunku progu drzwi, rzucały monety przez lewe ramię do „studni”, bawiły się w wirującą butelkę oraz dowiedziały się kim będą w przyszłości – jaki czeka je zawód. Wiele radości sprawiła zabawa przy dziecięcych przebojach.

Na zakończenie wyśmienitej zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek. Pamiątką tego niezwykłego spotkania było samodzielnie ozdobienie kartonowych kluczy, które zostały powieszone na gazetkę ścienną. Był to naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły