Za nami „II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek”

Za nami „II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, który w tym roku zatytułowany został „Leć kolędo, leć…”. Honorowy Patronat nad uroczystością objął burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.

Do konkursu zgłosiło się 8 szkół – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Szkoła Podstawowa z Galwieć, Szkoła Podstawowa z Dubeninek, Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki z Grabowa, Zespół Placówek Oświatowych z Bań Mazurskich oraz gospodarze, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika.

Celem konkursu była popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie różnorodności, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, stworzenie świątecznej atmosfery oraz promocja młodych talentów. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i zainteresowanie szkół konkursem coraz szersze, za co ogromnie dziękujemy opiekunom i instruktorom uczestników występujących na scenie.

Do konkursu przystąpiło 46 uczniów z oddziałów przedszkolnych, klas II – III, klas IV- VI i klas VII – VIII oraz 4 zespoły nowość w kategoriach w tym roku. Jury ocenił wybór odpowiedniej kolędy, pastorałki, walory głosowe, czystość i poprawność wykonania, znajomość tekstu, poczucie rytmu, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy śpiewali z wykorzystaniem podkładów muzycznych i własnej aranżacji instrumentalnej. Jury (w składzie: Ryszard Dudko, Remigiusz Chmiel i Piotr Bardoński) nagrodziło następujących uczniów:

Kategoria „O”

I miejsce – Nadia Katarzyna Solnica (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun pani Natalia Fiodorowicz);

II miejsce – Wiktor Biłda (Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie – opiekun pani Maja Zaniewska);

III miejsce – Roksana Sarosiek (Szkoła Podstawowa Galwiecie – opiekun pani Magdalena

Grzeszczak).

Kategoria klas I – III

I – miejsce Łukasz Pojawa (Szkoła Podstawowaw w Dubeninkach – opiekun pani Grażyna Hącia);

II miejsce Anna Kaca (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun pani Barbara Nierwińska);

III miejsce – Milena Kisyk (Zespół Placówek Oświatowych Banie Mazurskie – opiekun pan Tomasz Kardel);

Sebastan Rompel – nagroda publiczności (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika – opiekun pani Karolina Zielińska).

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Monika Figurska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun pani Barbara Nierwińska);

II miejsce – Julia Tobolska (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika – opiekun pani Ewa Dzbyńska, pani Ewelina Banach-Bardońska);

III miejsce – Roksana Masianis (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun pani Barbara Nierwińska).

Kategoria VII – VIII

I miejsce – Amelia Święcka (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika – opiekun pani Ewa Dzbyńska, pani Ewelina Banach-Bardońska);

II miejsce – Maria Banach (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika – opiekun pani Ewa Dzbyńska, pani Ewelina Banach-Bardońska);

III miejsce – Julia Oszkinis (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich – opiekun pani Patrycja Magielicka).

Nagroda Publiczności Gabriela Typyło (Zespół Placówek Oświatowych Banie Mazurskie – opiekun pan Tomasz Kardel).

Kategoria Zespół

I miejsce – klasa I B (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika – opiekun pani Karolina Zielińska);

II miejsce – Marysia Osińska, Szymon Chmielewski, Milena Sikorska (Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie – opiekun pani Maja Zaniewska);

III miejsce – „Świąteczne Trio” (Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun pani Stanisława Mossakowska).

Nagrody uczestnikom konkursu ufundował burmistrz Gołdapi i Rada Rodziców, a wręczała je sekretarz Gminy Gołdap pani Anna Rawinis.

Bardzo dziękujemy sponsorom bez, których uroczystość miałaby inny wymiar dziękujemy: Restauracji „Turystyczna” panu Jackowi Bogdan i jego świetnej ekipie, panu Grzegorzowi Zarzyckiemu – ‚Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Figaro plus”, pani Ewelinie Kulbackiej „Sala Zabaw Wesoły Kangurek”, panu Mariuszowi Kowalczukowi dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, dyrektor Sylwi Ostrowskiej i Marzannie Zienda-Pawluczuk, pani Justynie Rymarskiej, pani Beacie Szumlińskiej, pani Ewie Dzbyńskiej, pani Ewelinie Banach-Bardońskiej, pani Urszuli Mossakowskiej, pani Ewie Wróbel.

Dziękujemy także serdecznie 5 A z Przedszkola Samorządowego w Gołdapi, które pod kierunkiem pani Marty Zajkowskiej i pani Marleny Krzyżanowskiej zaprezentowały świąteczny taniec i piosenkę; podziękowania ślemy także uczennicom klasy I B, które wykonały piękny taniec z szarfami pod kierunkiem pani Karoliny Zielińskiej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy radosnego kolędowania przy choince w ciepłej, rodzinnej atmosferze Niech kolęda rozbrzmiewa w waszych sercach i rodzinnych domach tego państwu i sobie życzymy.

Do siego Roku !!!

Organizatorzy

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi

Powiązane artykuły