Świetne wyniki naszych pingpongistów w dwóch turniejach

W sobotę (7 grudnia) w Giżycku odbył się doroczny Turniej Mikołajkowy, w którym oprócz miłośników pingponga z regionu startowali tez goście z Kaliningradu. Przekrój wiekowy uczestników był duży, rywalizowano w wielu kategoriach. Przygotowano wiele nagród, przy czym, w związku z „Mikołajkami”, beneficjentami były przede wszystkim dzieci.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Skrzat: Julia Milewska i Jan Saulewicz (oboje Olecko), Żak: Alicja Krynicka (Pisanica) i Bartosz Ziemba (Giżycko), Młodzik: Paulina Pawłowska (Pisanica) i Maciej Ziarko (oboje Pisanica), Kadet: Weronika Panina (Kaliningrad) i Mateusz Marcinkiewicz (Gołdap), Open: Weronika Panina i Marek Różycki (Gołdap), 60+ Janusz Jurczyk (Giżycko).

Natomiast w niedzielę (8 grudnia) w Węgorzewie odbył się IX Turniej Liceum Ogólnokształcącego. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie, rywalizowali amatorzy i młodzież o zróżnicowanych umiejętnościach, ale wszyscy z przyjemnością przystępowali do kolejnych pojedynków. Na podium stanęli zawodnicy z Pisanicy, Gołdapi, Gawlik Wielkich, Giżycka, Ołownika, Budzewa, Rosji, i dwoje reprezentantów z Węgorzewa.

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z UKS Gołdap Zdrój, w dwóch turniejach wywalczyli 22 punktowane miejsca. W naszym zespole od tego sezonu występuje zawodniczka z Kaliningradu Weronika Panina.(od następnego roku Weronika wraz z rodzicami zamiera zamieszkać w Gołdapi).

Najlepsze osiągnięcie zanotował Mateusz Marcinkiewicz, pięciokrotnie zajmując miejsca na podium. W turnieju w Węgorzewie w meczu o trzecie miejsce w kategorii open trener Marek Różycki po rozegraniu jednego seta odstąpił trzecie miejsce Mateuszowi w nagrodę za znakomity występ w Giżycku i Węgorzewie. Również bardzo dobrze zaprezentowała się nasza najmłodsza zawodniczka Maja Sowa w obu turniejach stanęła na trzecim miejscu podium, Maja rywalizowała w Węgorzewie z zawodniczkami dwa lata starszymi.

Szczegółowe wyniki obu turniejów w załączniku:

Giżycko- Węgorzewo 2019

Powiązane artykuły