Promowali służbę w Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podczas spotkań z młodzieżą zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji. Pewne zatrudnienie i możliwość rozwoju, to tylko niektóre z atutów służby w Straży Granicznej.

W minionych dniach grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi odwiedzili uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach zorganizowali dni otwarte, w których uczestniczyła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkól im. M. C. Skłodowskiej w Kętrzynie.

Podczas spotkań młodzi ludzie poznali codzienną służbę funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wyzwania i możliwości rozwoju w formacji. Uczestnikom przedstawiono procedury kwalifikacyjne.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie złożyli wizytę dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku. Uczniowie dowiedzieli się, jak niebezpiecznym zjawiskiem jest handel ludźmi.


Aktualności

Powiązane artykuły