3 miejsce w Drużynowym Pływaniu Mistrzostw Województwa W-M SZS dla SP3 Gołdap

W piątek (13 grudnia) na obiekcie „Lega” w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców – Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Startowali uczniowie ze szkół w: Olsztynie, Olecku, Giżycka, Wilkas, Pisza, Dobrego Miasta, Gołdapi, Ełku. Z Gołdapi do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta uczący się w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Dziewczęta z Liceum.

Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy. Oskar Kozłowski zdobył brązowy medal w stylu grzbietowym, Antek Kisielewski był 4 w stylu klasycznym, sztafeta chłopców wywalczyła 4 miejsce. Ostatecznie drużyna SP 3 w składzie: Oskar Kozłowski, Antoni Kisielewski, Jeremi Wojtas, Karol Nowak, Bartosz Mielnik i Szymon Bida wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji szkół.

Wśród dziewcząt z SP 3 najlepiej zaprezentowała się Agata Roczeń zdobywając srebrny medal w stylu grzbietowym, sztafeta zajęła 6 miejsce i ostatecznie dziewczęta zakończyły rywalizację na 5 miejscu. SP 3 reprezentowały: Agata Roczeń, Roksana Puchalska, Inga Naszkiewicz, Julia Żynda, Kinga Dmochowska oraz Maja Brzezińska.

Bardzo dobrze zaprezentowały się Dziewczyny z LO Gołdap. Natalia Zapolnik zdobyła srebrny medal w stylu dowolnym, Maja Kondraciuk srebrny medal w stylu klasycznym i Marta Stepanik brązowy medal w stylu klasycznym. Sztafeta dziewcząt ukończyła wyścig na 4 miejscu i w klasyfikacji generalnej drużyna uplasowała się na 5 miejscu. Gołdapskie LO Reprezentowały: Natalia Zapolnik, Maja Kondraciuk, Marta Stepanik, Alicja Wysocka, Zuzia Kuziak oraz Natalia Tomaszewska.