Piłka siatkowa. Dwie młode drużyny SP 3 Gołdap awansowały do Półfinału Województwa

W ostatnim czasie dwa turnieje rejonowe rozgrywali siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. We wtorek, 3 grudnia na Hali MOSiR w Giżycku z udziałem czterech drużyn zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu VI SZS Igrzysk Dzieci w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców.

W turnieju wystąpiły: SP 4 Giżycko, SP 7 Giżycko, SP 4 Ełk oraz SP 3 Gołdap. Te cztery drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna trójka zawodników co w secie pierwszym. Zespoły prezentowały wysoki poziom młodego jeszcze siatkarskiego rzemiosła.

Drużyna gołdapskiej „trójki” w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Karol Jachacz, Mateusz Repow, Bartosz Bogdzio, Dorian Pietrzak, Aleksander Borkim i Maciej Pańczuk spisała się bardzo dobrze, wygrywając dwa starcia z reprezentacjami: Szkoły Podstawowej Nr 4 w Giżycku – 2:0 (25:16, 25:22) oraz Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku – 2:1 (25:21, 7:25, 15:12). We wtorek ulegli jedynie 0:2 (22:25, 18:25) rywalowi ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Ełku. Gołdapianie zajęli drugie miejsce premiowane awansem na półfinał województwa, który w lutym 2020 roku odbędzie się w Mrągowie. Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy.

W piątek, 6 grudnia na nowiutkiej hali Zespołu Szkół Sportowych w Ełku odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców Szkół Podstawowych. Wystąpiły trzy zespoły męskie. Drużyna z powiatów oleckiego i giżyckiego zrezygnowały z rywalizacji. Drużyna SP 3 Gołdap (Szymon Wysocki, Piotr Dadura, Piotr Zadroga, Grzegorz Ratuszny, Jeremi Wojtas, Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Igor Luty, Maciej Pańczuk, Karol Jachacz, Samuel Brzozowski) zajęła miejsce drugie. Gołdapianie pokonali 2:1 ZSS Ełk oraz ulegli 0:2 – SP 4 Ełk. W turnieju triumfowali zawodnicy z Szkoły Podstawowej nr 4 z Ełku.

Dwie najlepsze drużyny awansowały do Półfinału Województwa, który w lutym 2020 roku odbędzie się również w Ełku. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Powiązane artykuły