Powiązane artykuły

40 komentarzy do “Piątkowa sesja Rady Powiatu

 1. :/

  Wstyd to za mało powiedziane! Jak p. Ciołek może jeszcze tam siedzieć, albo czemu mieszkańcy powiatu gołdapskiego zgadzają się na to, żeby ktoś kto odpowiada osobiście za upadek naszej służby zdrowia zasiadał w Radzie Powiatu, w dodatku na stanowisku wicestarosty biorąc grubą kasę za nic nie robienie i lansowanie się. A tłumaczenie prezesa Goldmediki – żałosne.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   Żenujące jest z jakim uporem „maniaka” naciskasz na odejście p. Ciołka. Zastanawiam się, co komentujących bardziej boli „niekompetencji” vice czy kwota, którą pobiera na koniec każdego miesiąca. Referendum, ot co… i to w obu urzędach (w powiecie i gminie). Przy okazji informacja dla Burmistrza. Gdzie był szpital przez poprzednie lata? Na kolanach skoro chcą go stawiać na nogi. Chyba był Pan radnym przez kilka lat i co nic o uszka się nie otarło? Chyba nie był Pan zbyt dobrym słuchaczem na posiedzeniach rady miasta, bo w tym okresie Pan Miros robił dużo by pomóc szpitalowi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. B.

  Brawo Pani Radna Wioletta Tomaszewska-Walc!
  Reakcja Ciołka – bezcenna – kombinacje, mącenie i brak odwagi wypowiadania się na poważnych gremiach!

  Dziękujemy Pani Wioletto!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Alona

   Dziękuję Pani Tomaszewskiej-Walc, że obnażyła prawdziwe oblicze p. Ciołka – zresztą nie po raz pierwszy. Jak widać działania p. Ciołka nie dają efektu – nie będzie remontu drogi w najbliższym czasie, gdyby był skuteczny droga byłaby robiona. Ktoś coś tu zawalił skoro gremia wojewódzkie przyznały rację protestującym. Sam p. Ciołek straszył w oficjalnych pismach, że nasili się ruch TIR-ów. Co pan na to?
   Zobaczymy jak burmistrz Luto dotrzyma słowa, bo jak na razie zabrał pieniądze z budżetu gminy przeznaczona na dokumentacje łącznika – więc kolejny, który „stracił twarz”, podobnie jak Hołdyński czy Sendowa, którzy przed wyborami obiecywali wykonanie łącznika. A może ktoś wyjaśni na co poszły te pieniądze?
   A tymczasem ludzie dostają pisma o wydawanie zezwolenia na budowę drogi – czy znów będą obietnice, chowanie głowy w piasek, czy walka przeciwko mieszkańcom, przeciwko uzdrowisku, przeciwko zdrowemu rozsądkowi. Wszędzie buduje się obwodnice tylko nie u nas, bo p. Miros uważa że nie będzie nikt tędy jeździł. Co Miros, Ciołek albo Wardziejewska by zrobili, gdyby im zabierali ziemie wokół domu żeby pobudować drogę? Proszę o odpowiedź – szczególnie Panią Wardziejewską!
   Władze powiatu i gminy zróbcie wszystko, żeby ta droga nie szła przez miasto!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Teresa

    Brawo Pani Aldono . Jestem takiego samego zdania co Pani. Najwyższy czas aby władze Powiatu Gołdapskiego i Gminy Gołdap pomyśleli o bezpieczeństwie mieszkańców. Mamy okres zbliżających się świąt, nasze władze składają życzenia dla mieszkańców. Zastanawiam się czy te życzenia świąteczne są szczere. Chyba nie, pieniądze na dokumentacje ,,łącznika”zostały przeznaczone na co innego. Zakup nowego samochodu jest ważniejszy niż bezpieczeństwo mieszkańców. Proszę mi wytłumaczyć co musi się stać, dojść do tragedii aby władze przemówiły ludzkim głosem.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Jeden z komentarzy nie został zamieszczony ze względu na ironiczne zniekształcenie imienia jednego z uczestników. Proszę zwracać uwagę również na takie „drobiazgi”…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Grażyna z Kiermurzyna

   Panie Redaktorze Mieczysławie, czy takie zmienianie imienia jest „ironicznym zmienianiem imienia”? Gdzie jest ta ironia?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Pacjent

  To jest zapaść służby zdrowia w naszym mieście, a może i nie tylko tutaj. No i teraz zasuwajcie gołdapianie w potrzebie, nocą do Olecka, Suwałk czy Ełku. Cóż, nie każdy ma szansę jak nasz burmistrz na super samochód zakupowany właśnie na”cito” przez radę miasta, aby o każdej porze móc dojeżdżać, gdzie trzeba. A Pan panie burmistrzu pomógł coś gołdapianom, aby zabezpieczyć swoich mieszkańców przed taką dramatyczną sytuacją?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kazio

  Dlaczego nikt z radnych nie poparł Tobolskiego który ma rację ,przecież wniosek o odwołanie Ciolka i Wardziejewskiej w 2016 r dotyczył ich chęci sprzedania szpitala.To oni są odpowiedzialni za sytuację Gold Medica w 100 %.Miros daj już spokój i baw się wnukami W polityce masz już 2 czerwone kartki od wyborców.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wojciech

   Już zdążył wszystkich sponiewierać insynuacjami ? Może to taki prozaiczny powód? A może fakt, że przegrał sporo spraw z tego powodu i ciągał ludzi niepotrzebnie po sądach? Kto to wie…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Piotr

  To co się dzieje ze służbą zdrowia w Gołdapi to skandal.A doprowadziły do tej sytuacji nasze władze.Pan prezes szpitala przyszedł z Giżycka,gdzie był v-ce dyr. i doprowadził do ruiny tamten szpital (dlatego odszedł) a teraz zamiast rozwijać służbę zdrowia w Gołdapi doprowadził do sytuacji że na okres świąteczny pozostajemy bez opieki medycznej .Chodzą słuchy ,ze prezes chce przejąć sąsiedzki SPZPO (p.Zosia przechodzi na emeryturę)- nie pozwólcie radni na to.Głosujcie dalej na ludzi niekompetentnych ,którzy zamiast rozwijać działalność medyczną i gospodarczą doprowadzą do tego,że niedługo Gołdap będzie dziurą zabitą dechami o ile już nie jest.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Grażyna z Kiermurzyna

  Tyle złośliwości i jadu jaki dziś był wylewany na Sesji wystarczyłoby na kilka posiedzeń. A czas przedświąteczny. Pani przewodnicząca Falińska nie sprawdziwszy do końca faktów napadła na wiceprezesa GoldMedica twierdząc z przekonaniem, że w czasie świąt 28 tys. mieszkańców zostanie absolutnie pozbawionych jakiejkolwiek pomocy i opieki medycznej. Pan wiceprezes, niestety nie potrafił się skutecznie bronić , co obnaża jego słabość, zwłaszcza w sposobie umiejętnego wypowiadania argumentów, dopiero radny Marek Kuskowski przyszedł mu z pomocą i powiedział to co sam wiceprezes powiedzieć powinien, że opieka – owszem, będzie, np poprzez karetki i lekarza pogotowia. Nie jest to wymarzona opieka, ale nie można mówić, że nie będzie żadnej!
  Dalej, jad sączyła także swoimi złośliwościami, głównie w kierunku wicestarosty Ciołka, pani radna Tomaszewska – Walc. No nie da chłopu spokoju, nie zawsze mówiąc z sensem.
  Jak zwykle , niczym kobra, jad toczył jeden z mieszkańców miasta, którego nazwiska z obrzydzenia nie wymieniam. Ten z kolei skupił się na Staroście i Wicestaroście zahaczając, a jakże, o byłego burmistrza i byłego pracownika Starostwa Marka Mirosa.
  Również pełniący czasowo obowiązki burmistrza T. Luto nie odmówił sobie złośliwego sarkazmu , dziękując z wyraźną kpiną za decyzję Rady w sprawie pewnej drogi.
  No nic, tylko święta, święta, święta, czas życzeń, miłości i dobrego słowa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. MAREK

   I znów jedyny sprawiedliwy Marek Kuskowski siebie chwali.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Tak sprawiedliwy.A jak ludzi cudownie szanuje,że każdy życzy aby wyjechał .

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Lord Lucas

   Można lubić można nie lubić Marka ale jedno jest widoczne aż za bardzo. To jedyny człowiek którego Tomek się boi jak diabeł święconej wody. I chyba jedyny, który wie co robi i o co chodzi w tej radzie. Dlatego puszczają w jego stronę sforę ujadaczy.
   Marek – tak trzymaj i nie odpuszczaj.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. xyz

  Pan Tobolski, samozwańczy bohater publiczny….. Co za bzdury przychodzą Panu do głowy. Ilu ludzi chce Pan posłać na „zieloną trawkę”? Wcześniej, kiedy własną żonka i żonka kolegi Burmistrza pracowały w PUP to nie było pomysłu na zwolnienia i likwidację urzędu….. ale teraz…. żonusie bezpieczne, bo obie zmieniły stołki to resztę można „puścić z torbami”? Piękny prezent pod choinkę ten Pana pomysł… powinien się Pan wstydzić….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Andrzej

  Brak odpowiedzialności za błędy i zaniechania zarządu starostwa czyli Pani Wardziejewskiej i Ciołka przez ostatnie lata w Spółce GoldMedica doprowadziło do takich skutków jak teraz.
  Faktycznie w 2016 r.radni złożyli wniosek o odwołanie całego zarządu właśnie za działania pozbycia się szpitala i przekazania jego spółce ze Szczecina.Teraz ci radni nie wsparli mnie podczas sesji i siedzieli cicho.
  Również brak odpowiedzialności za fatalne skutki działań Mirosa przez 25 lat ,który powinien stanąć przed sądem za przestępstwa z art.231 KK
  ale znalazł obrońcę w osobie Tomasza Luto.
  Gołdapska elita polityczna jest zepsuta i zakłamana i to dotyczy praktycznie wszystkich.Szkoda ,że wyborcy tego nie widzą , nie rozumieją i ponownie na nich głosują.
  Muszę przypomnieć ,że to Ciołek,Miros i Hołdyński mścili się przez 4 lata na mojej żonie za moje zaangażowanie w polityce i obnażanie wielu ich patologii( ulotki,wystąpienia publiczne) Finał jest taki ,że po przegranej sprawie w sądzie apelacyjnym z zoną kiedy była na zwolnieniu lekarskim
  spakował jej rzeczy w dwa kartony i worek od ziemniaków po 27 latach pracy.Teraz ten człowiek nadal zajmuje najwyższe stanowisko w samorządzie dzięki wam ,wyborcom
  Do sprawy kradzieży(złapałem go na gorącym uczynku) ciepła przez Hołdyńskiego jeszcze wrócę.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Moje prywatne zdanie jest takie,Pan Panie Tobolski jest za kimś kto myśli jak Pan.Ale żadna władza ani poprzednia ani obecna nie może być Panu przychylna, bo to wszystko o co Pan oskarża osoby sprawujące jakąś władzę w naszym mieście, jak również przedsiębiorcy są ciągle szkalowani . Te oskarżenia nie mają pokrycia.Więc jak można Pana traktowac poważnie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Obserwator

  Moją uwagę zwróciło „niezwykłe zainteresowanie i współczucie” Pana Burmistrza do Prezesa szpitala. No koń by się uśmiał ….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Anonim

  1.Zniknął film z wczorajszej sesji Rady Powiatu.Nie ma w internecie!
  2 Prawda boli a prawda jest taka,że od lat żle się dzieje w gołdapskim szpitalu- a to wszystko za przyzwoleniem Zarządu Powiatu- czyli także Ciołka i Wardziejewskiej która od wielu lat w tym zarządzie była!.
  3.W Olecku(gdzie pracują gołdapscy lekarze!), w Suwałkach, Ełku służba zdrowia FUNKCJONUJE i daje rade przyjmować Gołdapian w sytuacjach kryzysowych!
  4.Tobolski ma rację!I czas to potwierdzić!Z Leppera za życia wyśmiewały się elity polityczne, że szalony.Ale Lepper miał wiedzę, jakie lody kręci władza. Tobolskiego w końcu zaczniecie doceniać- jak się okaże,że MA RACJE!
  5.Burmistrz pokazał się na sesji, namieszał i poszedł- pewnie na kolejny opłatek- bo teraz taka moda!Przed sesją się „opłatkował” ze Starostą u emerytów na wigilii.
  6.Bareja, gdyby żył miałby świetny materiał na swoje kolejne filmy.
  7.Film zapewne się ponownie zamieści w internecie- po okrojeniu niewygodnych wystąpień
  8.Wesołych i ZDROWYCH ŚWIĄT!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Zastanawia fakt,że informacje niepochlebne obecnej władzy w ciągu godziny dostają masę minusów a inne komentarze nie otrzymują żadnych ocen.Czyżby w Gołdapi byli trolle?Właśnie po negatywnych ocenach można się domyślać do kogo należą trolle.Życzenia Zdrowych Świąt także dla trolli.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. Andrzej

  Skoro panowie Miros,Hołdyński i Ciołek zgodnym chórem oskarżają mnie ,że jestem kłamcą i to wielokrotnym.To może ku pamięci garść faktów z ich dokonań.
  1.Maj roku 2012 Pan Hołdyński Dyr.PUP wręcza mężowi jednej ze swoich pracownic Hubertowi Ł. bezzwrotną dotację w wys 25 000 zł. (może bez protekcji,znajomości czy układów) .Młoda zgrabna i dość ładna wpadła w oko myśliwemu Ciołkowi,który nie wiedzieć po co przybył na rzekome szkolenie pracowników PUP do Jeziorowskich k/Giżycka.Szkolenie było suto zakrapiane alkoholem, że aż pani Ania ł rozpoczęła tańce na stole miedzy wódką a zakąską.Radość Ciołka i Hołdyńskiego była nieopisana.
  2..Rok 2014 Starostwo Powiatowe podpisało umowę na termomodernizację szpitala w Gołdapi z dotacją unijną,jednak Ciołek odstąpił od umowy narażając powiat na straty finansowe w wys.kilkuset tys zł. Następnie z Mirosem ruszyli w Polskę w celu znalezienia potencjalnego kupca czy operatora ,któremu chcieli oddać szpital i pozbyć się problemu.Padło na Holding Nowy Szpital ze Szczecina,który właśnie dożynał szpital w Giżycku. W 2016 r. zagrożenie utraty szpitala było ogromne. Napisałem Apel do radnych powiatowych z wnioskiem o odwołanie Zarządu Powiatu z Ciołkiem i Wardziejewską na czele. Zebrałem 164 podpisy (lekarzy,pielęgniarki zwykli ludzie) i zwróciłem się do radnych żeby na sesji złożyli wniosek o ich odwołanie ze stanowisk. Ciołek przestraszył się utraty pracy i stanowiska i wycofał się z tego pomysłu.Niestety Ciołek uratował tyłek i pozostał Starostą.
  3.W 2017 r. (maj) wraz z radnym powiatu Piotrem Miszkielem pojechaliśmy na spotkanie do Dr. NFZ w Olsztynie Pana Zakrzewskiego,który poświęcił nam ponad 90 minut.Pytaliśmy co możemy zrobić w celu ratowania naszego szpitala.Odpowiedział krótko i jednoznacznie „zmienić zarząd powiatu z ,którym nie ma żadnej współpracy , a jedynie fatalne zarządzanie”
  4.W 2018 r. jako radny widząc potrzeby i trudną sytuację szpitala ,przekazałem lodówkę,telewizor i niszczarkę do dokumentów oraz 6000 zł w gotówce na dowolne wydatki. Nikt nie poszedł w moje ślady.
  Żeby dotarło to do mieszkańców oświadczam,że za sytuację szpitala w 100 % odpowiada Zarząd Powiatu Gołdapskiego z Ciołkiem i Wardziejewską na czele, Apeluję do nich o złożenie mandatu radnych i rezygnację ze stanowisk,na których pobierają po kilkanaście tysięcy/miesięcznie.Jeżeli tego nie zrobią to proszę radnych o wniosek o ich odwołanie dla dobra publicznego.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. My, ludzie.

   Ma pan słaby zasięg. Według wszelkich narzędzi analitycznych ta strona jest odwiedzana przez 130 unikalnych adresów więc po co się wysilać? Nie ma sensu oglądanie wzajemnie adorujących się osób według semrush. Proszę założyć swój portal. Slapie z Mirosami czyhać nie będą

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 13. My, ludzie.

  Dyskusja brnie donikąd. Nikt nie patrzy na cały powiat, interesuje garstkę wyłącznie wycinek wzajemnej nienawiści zamiast dobro ogółu. Jako anonimowi liczymy na żółć pod postem https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2531431893643122&id=100003290070024. Na kogoś przynajmniej ona spłynie za 82 zł diety, a my dalej obserwujemy. My obywatele

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. POWIATOWO-GMINNY MIKOŁAJ

   Przeczytałem przywołany wpis radnego Wasilewskiego. Raczej nie dziwi wskazanie symbolicznym palcem powiatowych adresatów jego „analizy”. A zastąpmy w tym tekście kilka słów np. zamiast rada powiatu – rada gminy, zamiast zarząd powiatu – burmistrz miasta, zamiast powiat – gmina oraz kilka terminów specjalistycznych i mamy „wypisz, wymaluj” sytuację zbliżoną do „podwórka samorządowego” burmistrza Lutego. No i dlaczego oczywistym jest, że „nowy – stary” radny wskazuje wprost, że brak symbiozy samorządowej to wina zarządu powiatu. Czytaj, mocodawca autora analitycznego wpisu jako „wigilijny aniołek pokoju” czeka z opłatkiem i otwartą dłonią na ludzi z powiatu, jak się zechcą już „poprawić”. A najlepiej, napiszę to z lekką ironią, aby ta poprawa odbyła się poprzez postawienie na czele powiatu autora fejsowego wpisu, do którego się odnoszę. Taka wigilijna refleksja…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Wasilek

    Jeśli dasz kreować zarząd temu autorowi i zbudować mu ekipę w zarządzie, możesz być w negatywnym szoku – ale tylko twoim zdaniem. Po raz kolejny będzie poniewierka w anonimach, bo byłoby zbyt dobrze ludziom, zwykłym mieszkańcom

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 14. Teresa

  Najwyższy czas aby władze Powiatu Gołdapskiego i Gminy Gołdap pomyśleli o bezpieczeństwie mieszkańców. Mamy okres zbliżających się świąt, nasze władze składają życzenia dla mieszkańców. Zastanawiam się czy te życzenia świąteczne są szczere. Chyba nie, pieniądze na dokumentacje ,,łącznika”zostały przeznaczone na co innego. Zakup nowego samochodu jest ważniejszy niż bezpieczeństwo mieszkańców. Proszę mi wytłumaczyć co musi się stać, aby władze przemówiły ludzkim głosem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Iza

  Dobrze ,że niektórzy maja dobrą pamięć .Ja też mam dlatego pozwolę sobie przypomnieć Paniom Tomaszewskiej i Falińskiej ,że to dzięki ich głosom ukształtował się obecny zarząd powiatu z M.Wardziejewską i A.Ciołkiem na stanowiskach Starosty i wice.
  Teraz podnosicie larum , szczególnie pani Tomaszewska bo Falińska chyba wpadła w „szpony” Ciołka z pełną świadomością.Masz ci babo placek.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Andrzej

  Pomysł.Bezrobocie w Gołdapi tak jak w całej Polsce to już fikcja.Zakłady i mniejsi przedsiębiorcy zatrudniają obcokrajowców nawet z dalekiej Azji.Nie musimy czekać na decyzje rządu czy parlamentu.Jako wspólnota mieszkańców możemy zadecydować na przykład o tym,żeby Zarząd Starostwa Powiatowego pozostawił np. 6 etatów merytorycznych z PUP z blisko 30 w Powiatowym Urzędzie Pracy, przeniósł tych ludzi do budynku Starostwa a budynek PUP sprzedać za 3-4 miliony i przeznaczyć te pieniądze na programy unijne w celu pozyskania kolejnych milionów z przeznaczeniem na szpital dziecięcy i wewnętrzny w Gołdapi.Sprowadzić nowych lekarzy,pielęgniarki ,dać im mieszkania albo działki budowlane.Nie ma lepszej motywacji niż finansowa(dobre wynagrodzenia i warunki,wyposażenie)
  Dla każdego człowieka jego życie i zdrowie są najważniejsze i najcenniejsze dlatego należy ten temat rozwiązać logicznie i po gospodarsku ,a nie jak teraz jak kolesie.Taka Ania Ł. może np.założyć klub taneczny, Monika B.ponieważ świetnie gotuje i robi dobre ciasta może otworzyć bar lub cukiernię.
  W kategoriach państwowca i patrioty mój pomysł jest realny,ale z pewnością nie z tym zarządem powiatowym .
  Proponuję referendum konsultacyjne .
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Święta Święta...

  Jest to zwykła jadka Urząd konta Powiat i odwrotnie. Każdy choć trochę interesujący się polityką i tym co się dzieje w kraju to wie, że nie takie szpitale jak w Gołdapi mają problemy finansowe i kadrowe. Szpitale o największych standardach w Polsce toną w długach a wy się użalacie czyja to wina, to jest wina nieudolnego systemu rządowego. Czy by tym szpitalem rządził przecudowny i przewspaniały Luto czy inny super wspaniały z jego ligi to i tak by ten szpital tonął w długach, a kadry by nie było bo mieszkamy na wygwizdowiu i nikt tu nie chce pracować, taka jest prawda. Ani tu Ciołek ani Luto a tym bardziej Tobolski nic mądrego nie wymyśli i nie uratuje szpitala. Zwykłe szczucie a rząd i tak utopi szpitale kto by nimi nie zarządzał bo do tej pory nic z długami wielu szpitali nic nie zrobił. Tu akurat widzę szpile Lutego ale to nic nowego. Taki świąteczny magiczny czas. Jeszcze jedno zauważyłem jak jest temat powiatu i starych wrogów Andrzeja T. to zaczynają się wypociny z imionami, nazwiskami, inicjałami wiele sobie chłop przypomina. Ale jak źle się dzieje w gminie to tylko coś tam lakonicznie napisze, czyli nic się nie zmienia fajerwerki te same. Panie Tobolski jesteśmy tu i teraz a nie w poprzedniej epoce. Panie Tobolski tylko nie pisz, że się nie podpisuje bo mam to w poważaniu, myśl co chcesz a najlepiej przypomnij sobie coś jeszcze z PRLu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   BRAWO.Kto z młodych lekarzy chce do Gołdapi???Panie Tobolski niech Pan przestanie.Czy nie widzi pan,że wszyscy od pana uciekają.Współczuje żonie bo przez to nikt nie chce z nią rozmawiać.Na święta niech każdy przemyśli swoje postępowanie.Super szpitale zamykają a ten w Gołdapi strach się położyć i to nie wina Luto i innych.Taki rząd,że młodzi uciekają a Gołdap to miasto plotek i jadu więc uciekają.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 18. Józef Tylenda

  Szanowni Państwo! Pan Kuskowski wprowadza ludzi w błąd! Dyrektor GoldMedici nie chciał kłamać. Prawda jest taka, że NIE BĘDZIE NOCNEJ POMOCY LEKARSKIEJ w okresie świąt! Karetka z lekarzem jest karetką systemową i jej dysponowanie jest w zakresie dyspozytora z Olsztyna lub innego miasta. Lekarz z tej karetki nie pomoże osobie która zgłosi się do miejsca stacjonowania karetki. Gołdapianie jesteście oszukiwani przez osoby niekompetentne. Nie jestem zwolennikiem Pana Tobolskiego, ale w temacie bezpieczeństwa zdrowotnego niestety ma rację. Za zabezpieczenie zdrowotne mieszkańców powiatu odpowiada Starosta. Koniec i kropka.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Pierkun

   To jasne, karetka jest w zakresie dyspozytora z Olsztyna. Więc, zgłasza się potrzebujący , dyspozytor w Gołdapi łączy się z Olsztynem, informuje jaka jest sytuacja i karetka z Gołdapi jedzie gdzie trzeba. Wszystko.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Andrzej

  Święta Święta jesteś słabym i nieobiektywnym obserwatorem ponieważ nie dalej jak tydzień temu napisałem wprost ,że byłbym za odwołaniem Tomasza Luto i Rady Miejskiej w Gołdapi co jest wynikiem moich obserwacji.
  Nie mamy szczęścia do obsady najważniejszych stanowisk w gminie i powiecie bo widać jak wszyscy mają jeden cel,nabijać swoją kabzę i wykorzystywać stanowiska do osobistej promocji.
  Tak się składa ,że dwaj najważniejsi gracze pochodzą z tej samej mundurowej formacji .Jeden z nich, wyższy rangą skompromitował się dziesiątki razy, a mimo to radni bez wyobrażni wybrali jego ponownie,drugi w dużej mierze dzięki mnie (wydałem 5 tys ulotek przed wyborami w 2014 opisując patologie Mirosa) dostał szansę i jej nie wykorzystał przez 5 lat.. Brak konsultacji społecznych w planowaniu potężnych (wielomilionowych )inwestycji,wycieczka do Chin czy zakup nowego samochodu to tylko ostatnie błędy Tomasza Luto.
  Dla żadnego z tych panów dobro wspólne nie ma żadnego znaczenia poza hasłowym,ale łączy ich jedna cecha, zemsta na przeciwnikach politycznych i ich rodzinach.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Anonim

  Konkurs w UM w księgowości. Czyżby pani B nie dawała rady.No tak odpowiedzialność zwalić na kogoś innego.Cała ona.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Ma ważniejsze sprawy.A może wyjazd do Olsztyna czy Warszawy.Robotę zwalać na innych i udawać jaki cud.Lusterka brak.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Jak taka może głowę wysoko nosić.Dziewczynki,Ale cóż jak Pan taki kram.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 21. Józef Tylenda

  Pierkun wszystko dobrze zrozumiałeś. Ale są takie jednostki chorobowe do których nikt karetki z lekarzem, ja, z ratownikiem, nie wyśle. Wysoka temperatura, wymioty, ból żołądka… Takie choroby podlegają pod NPL. A w Gołdapi to NIE JEST ZABEZPIECZONE! Za to odpowiada Starosta. Zrozumcie Gołdapianie, że nie macie zabezpieczenia lekarskiego w święta.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Dr

   Nie martwcie się. Możecie liczyć na zrozumienie i współczucie Tomasza Luto. Za okien swojego nowego samochodu za 200 tys. zł. z pieniędzy podatników będzie się łączył z wami w cierpieniu. Taki gest burmistrza to jest to na co gołdapianie mogą liczyć. Na nic więcej

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Tak pani B,pani R i pani Ł tyle są warte co zeszłoroczny śnieg.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...