Pasowanie na przedszkolaka w SP3

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Oddziałach Przedszkolnych SP3 odbyła się 27 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście.

Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Nie obyło się bez zadań, poprzez wykonanie których dzieci udowodniły, jak wiele nauczyły się w przedszkolu. Wykazać się mogli również rodzice, którzy musieli zdać egzamin.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana dyrektora Leszka Retela. Od tej chwili wszyscy wstali się pełnoprawnymi przedszkolakami. Dla najmłodszych było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Momentem, na który z niecierpliwością czekały dzieci były upominki. Kazdy przedszkolak otrzymał dyplom i słodkości. Ogromną niespodzianką okazały się jeździki – straż pożarna i policja. Autka będą nie tylko urozmaicały zabawę najmłodszym, pomogą również przyswajać wiedzę o ruchu drogowym i pojazdach uprzywilejowanych.

Anna Kudrycka-Pawlukanis, Sylwia Forysiak-Kondratowicz, Małgorzata Stankiewicz i Ewa Kulikowska


Aktualności

Powiązane artykuły