Minisiatkówka. Doskonały występ młodych siatkarzy z „trójki” w Kętrzynie

W niedzielę, 15 grudnia, na halach w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.). W eliminacjach drużyny zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w maju finał wojewódzki.

Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na czerwcową imprezę krajową do Zabrza, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na halach w Kętrzynie wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Rewelacyjnie zagrał zespół „dwójek” w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Mateusz Repow, który na boisku odniósł kolejno pięć zwycięstw zostając zwycięzcą I Wojewódzkiego Turnieju. Gołdapski zespół najpierw w meczach grupowych pokonał: 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 6 i 2:0 – IKS Atak Elbląg 3. W 1/8 finału chłopcy pokonali 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 2, następnie w ćwierćfinale 2:0 – MKS MOSiR Kętrzyn 2.

W półfinale imprezy gołdapianie ograli 2:0 – AZS UWM Olsztyn 1, a w finale kętrzyńskiego turnieju pokonali 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1. Zespół UKS Trójka Gołdap 2 (Dorian Pietrzak, Aleksander Borkim) wygrał dwa mecze grupowe: 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 5 i 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek. Niestety w 1/8 finału ulegli 0:2 – Green Volley Ełk i zakończyli zmagania na miejscu dziewiątym. Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski) oraz (Michał Mor, Oliwier Żbikowski). Chłopcy zaprezentowali wiele składnych i pięknych zagrań ale w niedzielę nie zdołali wygrać całych spotkań.

Zupełnie nie powiodło się zespołowi „czwórek” (Piotr Dadura, Piotr Zadroda, Szymon Wysocki, Grzegorz Ratuszny i Igor Luty, Samuel Brzozowski). Chłopcy mimo ogromnych chęci przegrali spotkania grupowe z Lechowem (zwycięzcą turnieju) i Olsztynem (po tie breaku) i nie awansowali do dalszej części turnieju. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 12 stycznia w Olsztynku, 23 lutego w Giżycku, 15 marca w Ełku, 26 kwietnia w Szczytnie. 24 maja 2020 roku w Ełku odbędzie się Finał Województwa Kinder + Sport.

Zespół który zajmie pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim uzyska awans z drugiego miejsca do Finału Centralnego. Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.


Aktualności

Powiązane artykuły