Mimo zmęczenia, dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola

Na zaproszenie Przedszkola ,,Bajka „w Gołdapi, przedszkolaki oraz starszaki odwiedziły w piątek swoich rówieśników. Obejrzeliśmy pokaz mody odblaskowej realizowany w ramach projektu On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego w wykonaniu dzieci. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

Podczas wizyty, dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni oraz zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki. Pani bibliotekarka w interesujący sposób opowiadała o swojej pracy i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dowiedziały się także, jak o nie dbać. Nie zabrakło również lektury w świątecznym klimacie. Następnie udaliśmy się do oddalonego o kilkanaście metrów budynku, w którym mieści się Muzeum Ziemi Gołdapskiej.

Pani Ania w ciekawy i przystępny sposób przedstawiła historię naszego miasta. Na zakończenie wycieczki dzieci spotkały się z pisarką panią Sławą, która podzieliła się z nami swoją pasją. Mimo zmęczenia, dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola.


Aktualności

Powiązane artykuły