Mikołajki w Baniach Mazurskich

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień – imieniny świętego Mikołaja, czyli Mikołajki. To powód nie tylko do wspaniałej zabawy, ale i dostawania wymarzonych prezentów. Tak też było dziś w naszym ośrodku. Impreza, na którą przyszło mnóstwo maluchów wraz z rodzicami, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Maluchy chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach i zawodach zręcznościowych. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, najmłodsi świetnie się bawili, ale gdy tylko dostali informacje, że w ich stronę zbliża się Święty Mikołaj, w napięciu oczekiwały tego wyjątkowego gościa.

W końcu im oczom ukazał się widok dostojnego Mikołaja z workami cukierków. Dzieci radośnie otoczyły gościa tańcząc i śpiewając mu różne piosenki. Przy tak szalonej zabawie, nie zapomniały o życzeniach dla gościa, bo dziś przecież ma imieniny!

Po dobrej wspólnej zabawie, a później chwili odpoczynku, Święty Mikołaj musiał pożegnać się z maluchami i wyruszyć w dalszą drogę. Na jego wizytę czekały jeszcze inne dzieci. Wychodząc obiecał jednak, że za rok znów je odwiedzi, oczywiście pod warunkiem, że zostanie równie ciepło przyjęty.

Powiązane artykuły