Kurtki damskie: softshell, polarowe, przeciwdeszczowe – Sprawdź, która będzie odpowiednia dla Ciebie

kurtki

O czym na ogół my kobiety myślimy decydując się na kupno kurtki? Sedno w tym, że niekoniecznie tylko o jednej rzeczy – by na przykład nas przed czymś konkretnym zabezpieczyła. A to przed deszczem, a to przed wiatrem. Myślimy bowiem najczęściej o tym, by kurtka łączyła w sobie modny krój, była wygodna i praktyczna.

Bywają owszem kurtki uniwersalne, które mogą nas na przykład chronić zarówno przed deszczem, jak i przed wiatrem. Jednak nie ma nic gorszego od nudy. A miłe jest uczucie, kiedy spoglądając na wieszak lub zaglądając do szafy możemy wybrać spośród kilku kurtek. Tyle, że najpierw trzeba je kupić. I to na różne pory dnia i roku. Wybór natomiast jest przeogromny, udowadnia to wiele serwisów internetowych takich jak np. sklep e-Horyzont.pl.

Zacznijmy od wiatrówek

Wiatrówki mogą być rozmaite. Różnej długości i różnej grubości. Mogą też ciało zabezpieczać w pewnym stopniu przed zimnem. Z innego materiału będzie wykonana chroniąca przed deszczem, z innego (na przykład z polaru) chroniąca przed zimnem. Możemy też pogodzić funkcję wiatrówki, kupując ją z zamkiem systemowym pozwalającym na przykład na dopięcie polaru.

Dobrze jest wybrać taką wiatrówkę, która będzie dopasowana do kobiecego kształtu i nie będzie tworzyła pustych przestrzeni do ogrzania. Świetnie się tu sprawdzają kurtki Jack Wolsfkin, praktyczne i pozytywnie wzmacniające kształt kobiecej sylwetki. Możemy zdecydować się również na kupno kurtki z membraną zapewniającą wiatroszczelność i wodoodporność.

Kurtki przeciwdeszczowe

Podczas deszczu wilgoć towarzyszy nam nie tylko w postaci deszczu z chmur, ale również niezauważenie może przedostać się pod ubranie. Zabezpieczeniem przed tym może być zakup odpowiedniej kurtki przeciwdeszczowej.

W takim wypadku również warto jest założyć kurtkę Jack Wolsfkin zaopatrzoną w odpowiednią membranę chroniącą przed wilgocią i i wilgoć odprowadzającą. W opisach kurtek tego rodzaju znajdziemy informację o stopniu przepuszczalności pary wodnej. Zarówno kurtki tej marki, jak i membrany stanowią zestaw bardzo lekki i dopasowany wizualnie do aktualnych trendów modowych.

Kurtki puchowe i ocieplane

Ostatnie dekady pokazały, że kurtka nie musi być gruba, by mogła dobrze zabezpieczyć przed zimnem. Przy większym mrozie i wietrze można założyć tak zwaną kurtkę hardshellową. Przy zakupie kurtki puchowej możemy stanąć przed wyborem – czy ma ona być wypełniona wyłącznie puchem naturalnym, czy też syntetycznym. Ta druga jest mniej narażona na nasiąkanie wilgocią. Wiele zależy od odpowiedniego zaimpregnowania.

Ponadto, bywają kurtki wypełnione puchem, którego skrawki wydostają się przy splotach tkaniny zewnętrznej. Przed tym zdecydowanie są zabezpieczone kurtki puchowe Jack Wolsfkin. Taką kurtkę możemy nabyć z odpowiednim pokrowcem. Pamiętajmy też, by kurtkę puchową kupować w zależności od tego w jakich warunkach zamierzamy ją wykorzystać. Inną kupujemy wybierając się w góry, inną do codziennych, zimowych spacerów.

Kierując się ochroną przed zimnem i potrzebą działań trekkingowych możemy zdecydować się na kurtkę ocieplaną. Jednak pamiętajmy, że planując zimową wyprawę w góry dobrze jest mieć na uwadze ubiór wielowarstwowy i na przykład zabrać ze sobą dodatkową kurtkę termiczną wypełnioną puchem.

Kurtki miejskie

Kurtki miejskie produkowane są z rozmaitych materiałów, mogą być połączeniem funkcjonalności i stylu. Jack Wolsfkin proponuje takie kurtki z ekologicznych materiałów, lekkie, chroniące jednocześnie przed wiatrem i deszczem. Wśród propozycji znajdują się również kurtki z polaru.

Wybór mamy zatem szeroki, ale pamiętajmy, by dobrze się wczytywać w parametry kurtek, by były dopasowane do odpowiedniego czasu i warunków.


Porady

Powiązane artykuły