Ich pomarańczowe koszulki są widoczne przez cały rok

Pomarańczowe koszulki wolontariuszy z Gołdapi i kilku innych miejscowości naszego powiatu są widoczne przez cały rok nie tylko podczas imprez i akcji charytatywnych. Potrzebującym pomagają również nieoficjalnie. W 2019 roku 171 naszych wolontariuszy przepracowało 6846 godzin.

Kierowane przez Dorotę Łasicę (i działające przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”) „Gołdapskie Centrum Wolontariatu” koordynuje nie tylko działalność grup wolontariuszy z Gołdapi, ale również klubów z Dubeninek, Grabowa i Żytkiejm. Od kilkunastu lat, podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, spotykają się na uroczystym podsumowaniu. Podczas spotkania wręczane są nagrody i podziękowania, ogłoszony zostaje wynik konkursu Wolontariusz Godny Naśladowania.

W tym roku kapituła konkursu postawiła na „nowy narybek” i ten zaszczytny tytuł, wraz ze statuetką, przyznała najmłodszej z kilkorga nominowanych – Agnieszce Oleksy.

Czwartkowe spotkanie prowadzili – Dorota Łasica i Mirosław Bobrowski. W uroczystości uczestniczyli również: starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu Anna Falińska  i burmistrz Tomasz Luto.

Przed gołdapskimi wolontariuszami niebawem kolejne wyzwanie, czyli WOŚP. Tymczasem część z nich uczestniczy między innymi w przedświątecznych akcjach charytatywnych.

Powiązane artykuły