Gołdapscy seniorzy na wyciecze w stolicy

Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu grupa 30 seniorów z gołdapskiego oddziału Stowarzyszenia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pojechała w listopadzie na 3-dniową wycieczkę do Warszawy.

Na pierwszym planie znalazł się Stadion PGE Narodowy, który zwykle można było obejrzeć tylko w telewizji i trudno było sobie wyobrazić jaki to ogromny i ciekawy obiekt przeznaczony nie tylko do rozgrywania meczów, lecz do organizowania różnych kulturalnych widowisk. Seniorzy zawitali też do Teatru Polonia, gdzie można było uruchomić wyobraźnię na różnych poziomach: romantycznym, dramatycznym, aż po melancholię.

Drugiego dnia przypadło zwiedzanie ciekawej architektonicznie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Następnie grupa z zaciekawieniem zwiedzała z przewodnikiem Łazienki Królewskie wraz z ogrodami oraz Zamek Królewski. Po tych pouczających i wzbogacających wiedzę wędrówkach przyszedł czas na odwiedzenie Pałacu Kultury i Nauki oraz zajrzenie do Złotych Tarasów. Po dniu pełnym wrażeń wycieczkowicze udali się na miejsce odpoczynku i kolację, gdzie starym zwyczajem wykorzystano czas na miłą wspólną integrację – znaleźli się wśród wycieczkowiczów solenizanci i solenizantki, którzy poczęstowali współbiesiadników słodyczami, po czym popłynęły wspólne śpiewy znanych ,melodyjnych piosenek mazurskich i biesiadnych.

Podczas pobytu w planie zwiedzania znalazł się pomnik Fryderyka Chopina i Marszałka Piłsudskiego oraz Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie czas umknął jak jedna chwila, gdyż treść zwiedzania tak jak wszędzie była bardzo interesująca; można tam było dowiedzieć się dużo ciekawych informacji, o których nigdy się wcześniej się nie słyszało.

Wszyscy wzbogaceni o szeroką wiedzę i wyobraźnię  ze śpiewem na ustach z radością wracali do naszego pięknego miasteczka, wszak mówi porzekadło: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Gołdapscy seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dzięki wyciecze do stolicy zintegrowali się ze sobą jeszcze bardziej i aktywnie, w patriotycznym duchu spędzili ze sobą czas.

Powiązane artykuły