Gołdap: Pijany zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Gołdapscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. 23-letni Krzysztof R. prowadził pojazd mają blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Gołdap odpowie teraz przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap. Dyżurny otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Wstępne czynności potwierdziły, że kierujący osobowym fiatem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 23-latek znajdował się po za pojazdem i posiadał widoczne obrażenia głowy.

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do prowadzenia auta. Następnie policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że wsiadł za kierownicę mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu a nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo Krzysztofowi R. grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących gołdapscy policjanci apelują o respektowanie przepisów i życzliwość wobec innych użytkowników dróg.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły