Drużyna ZSZ Gołdap awansowała do Półfinału Województwa

W czwartek, 28 listopada na Hali OSiR w Gołdapi rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. Oprócz gospodarzy z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi na hali zjawili się: I Liceum Ogólnokształcące z Giżycka oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych z Olecka.

Drużyna z powiatu ełckiego zrezygnowała z rywalizacji. Najlepszą drużyną turnieju okazało się I Liceum Ogólnokształcące z Giżycka, które pokonało 16:8 (7:3) – Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych z Olecka oraz 21:16 (10:9) – Zespół Szkół Zawodowych z Gołdapi. Gołdapianie w składzie: Bartłomiej Dominiuk, Szymon Dominiuk, Łukasz Jastrzębski, Patryk Królikowski, Artur Fiedorow, Dawid Szlempo, Dawid Salwecki, Krzysztof Malijonis, Bartosz Mikielski, Dominik Szczep, Mateusz Piniaga, Kuba Palanis wywalczyli drugie miejsce po wyraźnym zwycięstwie 23:12 (13:4) nad Oleckiem.

Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału województwa, który jeszcze w grudniu odbędzie się w Mrągowie. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Bartosza Tomaszewskiego (I LO Giżycko). Mecze sędziowali: Gabriel Bukowski i Konrad Sitek. Zawody zorganizował Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

Powiązane artykuły