Zasłużyła się Gołdapi nie tylko jako autorka książki-przewodnika dla dzieci

Okazuje się, że w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” ponownie odkrywana jest książka Agnieszki Glapiak „Przyjaciele z Gołdapi, czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali i księgi mądrości szukali”. I słusznie. Ciekawostką jest również to, że autorka aktualnie pełni jedną z ważniejszych funkcji w MON – jest bowiem… dyrektorem Centrum Operacyjnego. Natomiast Gołdapi zasłużyła się już wcześniej.

Przede wszystkim trudno jest przecenić jej wkład w odzyskanie powiatu gołdapskiego. Wcześniej, kierowana m.in. przez Agnieszkę Glapiak i Sławomira Stalmacha, Fundacja „Dobro Lokalne” organizowała w Gołdapi dwie pierwsze edycje ogólnopolskich „Biesiad Samorządowych”, co było niebywałą promocją naszego miasta.

Agnieszka Glapiak z wykształcenia jest dziennikarką telewizyjną. Na początku lat 90. redagowała m.in. w TVP program o samorządach. Kierowała też kontaktami z mediami w kilku ekipach rządowych.

Agnieszka Glapiak podczas promocji książki w gołdapskiej „Jedynce” (publikacja zawiera ilustracje dzieci z „Jedynki”)

Wspomniana książka dla dzieci ukazała się kilka lat temu w wydawnictwie „Z bliska”. Niewykluczone, że ze względu na obecne zainteresowanie publikacją, w przyszłym roku ukaże się kolejne wydanie, już w nowej szacie graficznej.

Podczas tegorocznej wizyty ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka w Gołdapi

Niżej zdjęcia z „Biesiady Samorządowej”


Aktualności

Powiązane artykuły