Zabawki dla 4 latka – co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia zawsze wiążą się z dylematem, jaki prezent wybrać dla dziecka, by spełnić jego marzenia. Starsze dzieci mogą powiedzieć rodzicom i dziadkom, co chciałyby otrzymać, jednak maluchy w wieku przedszkolnym rzadko mają sprecyzowane marzenia. Jeżeli szukasz inspiracji na upominek dla malucha, sprawdź, jakie zabawki dla 4 latka sprawią mu radość.

1. Loteryjki i gry edukacyjne

2. Książeczki dla maluchów

3. Zabawki Montessori

Zabawki dla 4 latka powinny wzbudzać w dziecku ciekawość świata i wspierać jego rozwój. Dzięki odpowiednio dobranym zabawkom, maluch szybko zdobędzie podstawową wiedzę z różnych dziedzin oraz nauczy się logicznego myślenia i poprawi zdolność zapamiętywania. Oto kilka inspiracji na bożonarodzeniowe podarunki dla 4-latków.

Loteryjki i gry edukacyjne

4-letnie dzieci szybko uczą się nowych słów, liczb oraz informacji o zwierzętach, ludzkim ciele bądź różnych zawodach. Loteryjki obrazkowe są prostymi grami, dzięki którym maluch przyjemnie spędzi czas i nauczy się wielu nowych rzeczy, co ułatwi mu przyswajanie wiedzy na dalszych etapach edukacji. Podobny efekt dają gry edukacyjne, w które mogą bez przeszkód grać już 4-latki. Z pewnością będą znakomicie bawić się przy memory, domino obrazkowym oraz przy grach uczących skojarzeń, łączenia w pary lub obsługi zegara.

Książeczki dla maluchów

Prócz klasycznych zabawek dla przedszkolaków na prezent bożonarodzeniowy można wybrać książeczki edukacyjne. Pierwsze książeczki dla 4-latków mają dużo kolorowych ilustracji, które zachęcają dziecko nie tylko do słuchania krótkich historyjek, ale również do opowiadania. Pociechy szybko zwiększają dzięki temu zasób słów, uczą się prawidłowej konstrukcji zdań i lepiej radzą sobie w nauce czytania. Dodatkowo książeczki dla 4-latków przydają się w czasie zasypiania. Dzięki nim maluch szybciej się wycisza i chętniej kładzie się do snu w swoim łóżeczku.

Zabawki Montessori

Zabawki dla 4 latka znajdzie się wśród wielu układanek Montessori. Ich zadaniem jest rozwijanie kreatywności pociechy, umiejętności logicznego myślenia i motoryki małej. Dzięki układankom Montessori dziecko wszechstronnie się rozwija za sprawą odpowiedniej stymulacji wszystkich zmysłów i trenowaniu umiejętności, które powinno się nabyć w wieku przedszkolnym. Zróżnicowane kształty, kolory i faktury sprawiają, że 4-latki chętnie sięgają po układanki w duchu Montessori i używają ich w czasie wielu zabaw. Taki upominek z pewnością przyniesie dziecku wiele radości, zwłaszcza, że zabawki tego typu coraz częściej są wykorzystywane w przedszkolach i pociechy doskonale je znają.


Aktualności

Powiązane artykuły