Z ciekawości złamali przepisy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi ukarali mandatami karnymi dwóch obywateli Niemiec za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Turyści zlekceważyli przepisy i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej 2 listopada podczas kontroli pasa drogi granicznej, ujawnili ślady przekroczenia granicy państwowej przez dwie osoby z Polski do Rosji i z powrotem. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawców. Zatrzymano dwóch obywateli Niemiec.

Turyści przyznali, że nie zwracając uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia, przekroczyli granicę polsko-rosyjską w niedozwolonym miejscu. Mężczyźni złamali przepisy tylko po to, by zrobić sobie zdjęcia i zobaczyć jak wygląda zewnętrzna granica Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej za nielegalne przekroczenie granicy państwowej i selfie ze słupami granicznymi w tle, ukarali niemieckich turystów mandatami karnymi w kwocie po 1 000 zł każdy.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Z ciekawości złamali przepisy

  1. Zielony

    Wolałbym, żeby służby taką samą skutecznością wykazywały się w łapaniu i karaniu tych którzy śmiecą i dewastują obiekty. Wtedy się dzieje prawdziwa szkoda dla państwa.

  2. Marek

    No tak turyści ukarani a w parku miejskim od 20 lat od tych samych osób można kupić ruskie papierosy.