Stolik kawowy – dlaczego warto go mieć? Jak wybrać idealny model?

Stoliki pełnią w mieszkaniach zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne. Odpowiedni ich dobór może sprawić, że pomieszczenie stanie się bardzo przytulne, a my wygospodarujemy sobie kącik do relaksu. Doskonale do tego zadania nadaje się stolik kawowy – dlaczego warto go mieć?

Miejsce relaksu

W każdym domu, czy też mieszkaniu powinna znajdować się wyodrębniona powierzchnia, w której można zrelaksować się w wolnych chwilach. Najczęściej taki kącik znajduje się w salonie, gdzie przy pomocy fotelu i stolika kawowego można stworzyć oazę wypoczynku, w której pijemy kawę, czytamy książki, czy też zajadamy smakołyki.

Wybierając idealny model, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. W przypadku stolika kawowego, którego chcemy umieścić w salonie, wymiar nie powinien być on zbyt duży. Najlepiej sprawdzą się takie, których średnica nie przekracza 50 centymetrów – są małe, ale jednocześnie wystarczająco duże, żeby umieścić na nich kawę oraz coś do jedzenia.

Dodatkowy element aranżacji

Stolik kawowy może stanowić element uzupełnienia aranżacji pomieszczenia, a także stanowić samodzielny mebel, który odmienia oblicze salonu. Wszystko zależy od tego, jaki model stolika wybierze. Warto jednak pamiętać, że najlepiej będą wyglądać modele, które swoim stylem pasują do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Przykładowo, jeśli nasz salon został stworzony w industrialnym stylu, w którym dominują cegła, szkło oraz metal to doskonałym wyborem będzie stolik kawowy wykonany z drewna lub z metalu – idealnie uzupełni całość

Zamiast tradycyjnego stołu

Większe stoliki kawowe mogą skutecznie zastąpić tradycyjne stoły. Ma to szczególne znaczenie w mniejszych mieszkaniach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca, żeby wyodrębnić osobną jadalnię. Rozkładane stoliki mogą stanowić miejsce spożywania posiłków, a po ich złożeniu znów być niewielkim stolikiem, na którym można wypić kawę, czy też zjeść drobny posiłek.

Półka na potrzebne rzeczy

Wybierając stoliki kawowe z półkami, otrzymujemy nie tylko wygodne miejsce, w którym można się zrelaksować, ale również dodatkową przestrzeń, która pomaga w utrzymaniu czystości. Idealnie sprawdzi się jako miejsce, w które odkładamy książkę, czy też czasopisma. Jeśli stolik posiada kilka mniejszych półek lub szuflad to idealnie sprawdzi się do posprzątania całego salonu z drobnych rzeczy.

Doskonały do małych wnętrz

Aranżacja niewielkiego salonu, czy też kawalerki jest sporym wyzwaniem, ponieważ wszystkie meble muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. W takiej niewielkiej przestrzeni doskonale odnajdują się stoliki kawowe, które same są niewielkich rozmiarów, a dodatkowo mogą spełniać kilka funkcji. Dodatkowo, nie stanowią one dominującego elementu wnętrza, subtelnie uzupełniając przestrzeń.

Do niewielkich pomieszczeń idealnie nadają się szklane stoliki, które doskonale komponują się z każdym pomysłem na aranżacje wnętrza. Dużą popularnością cieszą się również stoliki wykonane z metalu lub drewna, ponieważ odznaczają się dużą uniwersalnością.

Stolik kawowy – dobry wybór!

Niewielki stolik w salonie pozwala stworzyć miejsce pełne relaksu, a jednocześnie nie jest dominującym elementem aranżacji. Na rynku jest ogromny wybór tego rodzaju produktów, dzięki czemu można łatwo dobrać idealne rozwiązanie do stylu mieszkania, czy też domu, który posiadamy. Taki subtelny dodatek będzie przede wszystkim bardzo funkcjonalny, ale również będzie stanowił ważną część wyposażenia.


Aktualności

Powiązane artykuły