Puzzle. Mariusz Sliżewski z Gniewa ponownie bezkonkurencyjny

Nieco ponad sto zawodniczek i zawodników spotkało się w niedzielę w Gołdapi podczas „IV Mistrzostw Polski w Układaniu Puzzli”. Zawody odbywały się w kilku kategoriach. Uczestnicy przyjechali między innymi z Ciechanowa, Gniewa, Suwałk, Legionowa, Białegostoku, Olsztyna i Warszawy. W kategorii open po raz drugi bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Sliżewski z Gniewa.

Obraz złożony z 500 puzzli układał godzinę i czternaście minut. Podczas gdy Alinie Boguszewskiej, zawodniczce, która zajęła drugie miejsce, układanka zajęła 3 godziny i 43 minuty. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Emilia Brodowska.

Warto dodać, że Mariusz Sliżewski ma na swoim koncie również inne sukcesy w układaniu puzzli. Przed rokiem zdobył wicemistrzostwo Hiszpanii. Aktualnie jest w trakcie układania obrazu złożonego z… 42 tysięcy puzzli.

Rywalizacja rozpoczęła się od kategorii najmłodszych. Wśród przedszkolaków, trzy- i czterolatków najszybciej swoje 30 puzzli ułożyła Maja Mrozowska, drugie miejsce zajęła – Laura Gubsch, trzecie – Aleksander Buguszewski.

Wśród 5- i 6-latków (60 puzzli) najlepszym okazał się Jan Przyborowki, drugie miejsce zajęła Pola Kwiatkowska, trzecie – Tomasz Kaczmarek.

W kategorii klas 1 – 4 (100 puzzli) najszybciej swój obrazek ułożyła Lena Laskowska, tuż za nią znalazła się Lena Morzy. Trzecie miejsce zajął – Mikołaj Kot.

W tym samym czasie w turnieju uczestniczyli zawodnicy z ośrodków specjalnych, m.in. z Domu Dziecka. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Dominika Lidtke, drugie – Julia Staniaszek, trzecie – Gracjan Lidtke.

Kategorię klas 5 – 8 (200 puzzli) wygrała Lena Laskowska (wystartowała po raz drugi, ponieważ mogła startować w kategorii starszych), drugie miejsce zajęła Aleksandra Krupińska, trzecie – Misha Popadic.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorami turnieju byli – Gołdapska Rada Sportu, Ośrodek „Leśny Zakątek” i Foto Olszewscy. Wszyscy zawodnicy otrzymali od gołdapskich policjantów opaski odblaskowe.

Prezes Gołdapskiej Rady Sportu, Andrzej Sokołowski, serdecznie dziękuje sponsorom i wszystkim, który pomogli w zorganizowaniu turnieju.